پيرو سوء استفاده مكرر برخي شركتها از مطالب و اطلاعات اين وب سايت، به اطلاع مي رساند كه اين وب سايت متعلق به گروه بين المللي مشاوره اي شريف (شركت پويا انديشان) مي باشد و هيچ نمايندگي به نام غير ندارد. لطفا جهت دريافت هرگونه خدمات صرفاً از طريق شماره هاي مندرج در اين وب سايت اقدام نماييد

پيرو سوء استفاده مكرر برخي شركتها از مطالب و اطلاعات اين وب سايت، به اطلاع مي رساند كه اين وب سايت متعلق به گروه بين المللي مشاوره اي شريف (شركت پويا انديشان) مي باشد و هيچ نمايندگي به نام غير ندارد. لطفا جهت دريافت هرگونه خدمات صرفاً از طريق شماره هاي مندرج در اين وب سايت اقدام نماييد

ثبت نام كاربر ورود به سايت

https://paperio-live.com

https://agario.red

rolex replica

https://naughtyworms.com


 جستجو

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 

 

 

 

 

دانشگاه IIUM صرفاً در مقاطع  كارشناسي ارشد و  دكترا مورد تائيد وزارت علوم تحقيقات و فناوري جمهوري اسلامي ايران مي باشد.

 
 

تاریخچه دانشگاه IIUM

 

گرچه از عمر این دانشگاه تنها 20 سال می گذرد ولی دانشگاه اسلامی مالزی IIUM اکنون یکی از مشهورترین دانشگاههای جهان اسلام می باشد ،این موضوع کسانی را که از نزدیک با رشد و توسعه دانشگاه در ارتباط بوده اند، شگفت زده می کند. دانشگاه اسلامی مالزی IIUM از همان روزهای نخست تأسیس جهت تأمین و فراهم نمودن بهترین امکانات آموزشی و علمی در تمام شاخه ها و رشته های عملی، از هیچ تلاشی فروگذار نکرد و برای استخدام کادر آموزشی و پرسنل خود بهترین افراد را از سراسر دنیا به دانشگاه اسلامی مالزی IIUM آورد و از خبره ترین و متعهدترین آنها برای گروههای علمی خود استفاده کرد. تأسیسات بسیار پیشرفته این مرکز علمی، مورد غبطه هر دانشگاه و هر مؤسسه ای است و فارغ التحصیلان آن استادانی فاضل و چیره دست می باشند، لذا به راحتی جذب بازار کار مؤسسات علمی می شوند.

دانشگاه اسلامی مالزی IIUM از زمان معرفی در سال 1983 م مورد همکاری و حمایت مالی سازمان کنفرانس اسلامی و چند کشور اسلامی از جمله بنگلادش، مصر، لیبی، مولداوی، پاکستان، عربستان و ترکیه قرار گرفت. در سال 1982 م ایده دانشگاه اسلامی مالزی IIUM توسط دکتر ماهاتیر محمد نخست وزیر وقت مالزی اعلام شد و در 20 می 1983 دستور تأسیس این مرکز عظیم علمی از طرف پادشاه مالزی صادر شد و جذب دانشجویان با پذیرش 153 نفر دانشجو در 15 جولای 1983 م به عنوان اولین دوره آموزشی آغاز گردید.

دانشگاه اسلامی مالزی IIUM اكنون يك از برجسته ترين مؤسسات دنياي اسلام است كه از هيچ گونه تلاشي براي تأمين آموزش عالي در تمامي زمينه ها فروگذار نكرده است. فارغ التحصيلان دانشگاه اسلامی مالزی IIUM از جمله افراد ماهر و عالمي هستند كه علاوه بر توانايي هاي علمي به اصول اخلاقي و ارزش ها نيز پايبند مانده اند.

دانشگاه اسلامی مالزی IIUM كه در سال  1983 تأسيس شده و زير نظر دولت و سازمان كنفرانس اسلامي فعاليت مي كند، روابط خود را با دولت ها و مؤسساتي در سراسر دنيا هم چون اتحاديه دانشگاه هاي اسلامي و انجمن بين المللي دانشگاه ها برقرار ساخته است.

در حال حاضر 15 هزار دانشجو در دانشگاه اسلامی مالزی IIUM تحصيل مي كنند و سه هزار نفر نيز در كادر علمي و اداري اين مركز مشغول به كارند. اين دانشجويان كه بيشتر آنها را دانشجويان خارجي تشكيل داده اند، از صد كشور مختلف دنيا براي تحصيل به دانشگاه اسلامی مالزی IIUM مي آيند. دانشگاه اسلامی مالزی IIUM كه فعاليت خود را با 153 دانشجو آغاز كرده بود اكنون داراي سه محوطه دانشگاهي و يك مركز پذيرش است و دوره هاي تحصيلي بسياري را بر مبناي فلسفه دانشگاهي خود كه ارائه مي دهد كه بر اين باور استوار شده است: دانش بايد با روح توحيد كسب شود و در حقيقت عبادت بشر در برابر پرودگار باشد.

دانشجويان دانشگاه اسلامی مالزی IIUM در عرصه هاي مختلف به خوبي ظاهر شده اند و اين تنها به دليل دانش علمي بالا، مهارت هاي زباني و موقعيت علمي دانشگاه است كه از سال 1987 هر ساله سه هزار فارغ التحصيل دارد.

 

اهداف دانشگاه

 

احیاء مجدد روح اسلامی و بازگشت به دوره زرین تمدن اسلامی.

بنای دوباره برتری اسلامی در تمام قلمروهای دانش مطابق با سنت اسلامی تحصیل علم.

رواج دوباره سنت اسلامی تعالیم گذشته.

گسترش میدان باز انتخاب به روی امت مسلمان در تحصیلات عالی.

دانشگاه اسلامی مالزی IIUM تلاش می کند با تدارک دوره های تحصیلی شامل دوره کارشناسی رسمی و دوره های بالاتر علمی و بکارگیری اسلام بعنوان اصل راهنمای تعلیم و تعلّم در این دوره های علمی به اهداف مورد اشاره نایل آید.

مقصود مطلوب دانشگاه اسلامی مالزی IIUM از نظریه جهانی توحید و فلسفه اسلامی وحدت علوم و نیز مفاهیم آموزش کلیت الهام گرفته شده است.

 

مقاصد دانشگاه اسلامی مالزی IIUM برای آنکه یک مرکز برجسته بین المللی آموزش عالی شود عبارت است از:

احیاء پویایی فکر اسلام و امت مسلمان.

یکپارچه سازی علوم و ارزشهای آشکار اسلام در همه نظامهای علمی و فعالیت های آموزشی.

شناسایی راههای اعاده نقش برجسته و پیشرو امت مسلمان در همه رشته های علوم.

کمک به پیشرفت تمدن و ارتقاء کیفیت زندگی بشر.

 

رسالت دانشگاه اسلامی مالزی IIUM

برای واقعیت بخشیدن به مقصود مطلوب، دانشگاه تلاش می کند که:

کار عظیم و خاص موردنیاز در اصلاح اندیشه مسلمان امروزی و یکپارچه کردن علوم آشکار اسلامی و علوم انسانی را به گونه ای مثبت بر عهده گیرد.

با وحدت بخشیدن به خصوصیات اعتقادی (ایمان)، دانش (علم) و شخصیت ممتاز (اخلاق(، روشنفکران، متخصصین را با ویژگی های برتر، برای خدمتگزارن بعنوان عاملان پیشرفت متعادل و جامع و نیز توسعه امکان پذیر در مالزی و جهان اسلامی پرورش دهد.

عقیده اسلامی کردن علوم انسانی را در آموزش، پژوهش، همفکری، نشر دانش و توسعه پیشرفت دانشگاه را رشد دهد.

کیفیت و برتری کلی را که با ارزش های معنوی - اخلاقی اسلامی که بخوبی در فرایند یادگیری، آموزش، پژوهش، همفکری، ترویج، اجرا و زندگی دانشجو اعمال شده است، ارتقاء بخشد.

با ارائه نمونه آشکار اجتماع بین المللی اختصاصی پژوهشگران، متخصصین، متصدیان و کارگزارانی را نشان دهد که با دیدگاه جهانی اسلامی و راهنمای اخلاق به عنوان بخشی کامل از فرهنگ کارشان دارای انگیزه و نیرو می باشند.

تفاهم بین فرهنگها را بالا برده و موجبات پیشرفت گفتگوی تمدن ها را در مالزی و نیز در سراسر جوامع و ملت ها فراهم آورد.

فضایی را توسعه دهد که تعهد برای آموختن دائم و معنای عمیق مسئولیت اجتماعی را بتدریج در میان دانشجویان و کارکنان القاء کند.

در حال حاضر IIUM دارای 14 هزار دانشجو و 2 هزار پرسنل آموزشی و اجرایی می باشد، تعداد قابل توجهی از دانشجویان و اعضای هیأت علمی از مهاجرین کشورهای دیگر هستند. دانشجویان فارغ التحصیل IIUM به خاطر پشتکار و رفتار و توانایی هایشان در زمینه های علمی نه تنها در داخل کشور بلکه در دانشگاههای سراسر دنیا که برای مطالعات و تحصیلات بیشتر می روند، نیز مورد تمجید و تحسین واقع می شوند که این مطلب بدون شک یکی از نتایج تعهد مهم  دانشگاه اسلامی مالزی IIUM نسبت به هدفش می باشد.

دانشگاه اسلامی مالزی IIUM دارای رشته های علمی گسترده است که هماهنگ با اهداف و سیاستهای دانشگاه ارائه می شوند و شامل برنامه هایی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در علوم انسانی، طبیعی و فنی می باشند که بیش از 80 نوع است و توسط 9 دانشکده اجرا می باشد که در بخش های دولتی و خصوصی نشانگر استانداردهای بالای علمی، مهارتهای زبانی و موقعیت بین المللی دانشگاه اسلامی مالزی IIUM است. از تاریخ 1987 این دانشگاه حدود 3 هزار فارغ التحصیل داشته است که در هفته تجارت مالزی در سال 1995 م این دانشگاه مقام اول را در میان تمام دانشگاههای این کشور به دست آورد.

 

کمپ های IIUM

 

دانشگاه اسلامی مالزی IIUM سه محوطه به نام هاي كوالا لامپور، كوانتان و پتالينگ جايا دارد كه اين سه محل در مجموع 10 دانشكده اين دانشگاه را در خود جاي داده اند.

 

بخش كوالالامپور:

این کمپ به مساحت 700 آکر*1* در دره ای در منطقه روستایی گمبک*2* در حومه شهر کوالالامپور پایتخت مالزی واقع است. ساختمان های زیبا با معماری اسلامی که با تپه های سنگ آهک پوشیده از جنگل احاطه شده است، یکی از جاذبه های توریستی عکاسان داخلی و خارجی است. یک ملاقات از این کمپ کافی است تا هر شخص صاحب ذوقی متقاعد شود که IIUMواقعاً پاسخ دانش و فضیلت است.

این کمپ همه تسهیلات یک شهر مدرن را دارا می باشد، برخی از تسهیلات عبارتند از:

مسجدی که هزاران نفر می تواند در خود جای دهد، یک ورزشگاه کامل و مجهز به استخر شنا به اندازه المپیک، یک کتابخانه کامل و مجهز، یک بیمارستان شبانه روزی، یک مرکز نگهداری کودکان با بهترین پرسنل، بانکها، دفاتر پست، رستوران ها، کتابفروشی ها و خواربارفروشی. یک ستون فیبر نور از داخل این کمپ می گذرد که ارتباطات سریع و فوری را برای اقصی نقاط دنیا تسهیل کرده است. دسترسی به کمپ مزبور نه تنها توسط سرویسها اتوبوس و تاکسی به راحتی میسر است، بلکه این امر با نزدیکی به ایستگاه قطار افزون شده است.

 

       ¨          دانشگاه حقوق احمد ابراهيم

       ¨          دانشكده معماري و طراحي شهري

       ¨          دانشكده اقتصاد و علوم مديريت

       ¨          دانشكده مهندسي

       ¨          دانشكده فناوري اطلاعات و ارتباطات

       ¨          دانشكده علوم اسلامي و انساني

       ¨          دانشكده علوم

       ¨          مركز آموزش و توسعه منابع انساني

 

بخش كوانتان:

حدود 250 کیلومتری شرق کوالالامپور با مساحت 1000 آکر که در دره ای با جنگل انبوه واقع شده است. در این کمپ دانشکده های علوم پزشکی و داروشناسی قرار دارد، کوانتان مرکز شهر پاهنگ است، این شهر بزرگترین و سرسبزترین استان در شبه جزیره مالزی است و به خاطر سواحل مفید و تمیزش مورد توجه توریستهای داخلی و خارجی قرار دارد. این کمپ به اندازه کمپ کوالالامپور مجهز است، مثل ویژگی تسهیلات فیزیکی و موضوعات معماری اسلامی و مدرین، که با نقش و نگارهای متفاوتش ممتاز از آن کمپ است.

 

       ¨          دانشكده علوم بهداشتي

       ¨          دانشكده پزشكي

       ¨          دانشكده  داروسازي

 

بخش پتالينگ جايا:

کمپ سوم که با عنوان مرکز نام نویسی در دانشگاه معروف است، این کمپ در یکی از توابع شمالی شهر کوالالامپور واقع است، اما نیازی نیست که جهت سفر بین این کمپ و روستای گمبک از بین خیابانهای شلوغ عبور کرد، زیرا دو بزرگراه وجود دارد که این دو ناحیه را بهم مرتبط می کند، زمان سفر از طریق هر یک از بزرگراهها یک ساعت است.

       ¨          مركز ثبت نام

دانشگاه اسلامی مالزی IIUM هم چنين داراي مؤسسه بين المللي انديشه و تمدن اسلامي ( ISTAC)  مي باشد. 

 

دوره های زبان

 

زبان هاي انگليسي و عربي دو زبان اصلي تدريس در دانشگاه اسلامی مالزی IIUM هستند كه بنابر نوع دوره تحصيلي متغير است. دانشجوياني كه مايل به تحصيل به زبان انگليسي باشند بايد در آزمون TOEFL نمره 550 و درIELTS نمره 6 را كسب كنند. آنها هم چنين مي توانند در آزمون انگليسي دانشگاه اسلامي مالزي  (EPT) شركت كرده و حداقل نمره 6 را براي احراز شرايط لازم بدست آورند.

از طرف ديگر دانشجوياني كه مايل به ادامه تحصيل خود به زبان عربي هستند بايد آزمون زبان عربي اين دانشگاه   (APT) را پشت سر بگذارند.

اما افرادي كه نتايج مطلوب را بدست نياورند ملزم به شركت در دوره هاي آموزشي زبان كه در دانشگاه برگزارمي شوند، هستند.

 

زبان انگليسي:

دانشجوياني كه علاقه مند به تحصيل به زبان انگليسي هستند بايد يكي از شرايط زير را احراز كنند:

-           آزمون TOEFL

-           آزمون IELTS

-           آزمون انگليسي دانشگاه اسلامي مالزي (EPT) ، فقط براي متقاضيان مالزيايي

-           روش ديگري كه مورد قبول هيئت پذيرش دانشگاه باشد

 

مقررات دانشگاه

 

زبان رسمی دانشگاه انگلیسی است. دانشجویان دانشگاه اسلامی مالزی IIUM بایستی مقررات پوشش اسلامی را در محوطه دانشگاه رعایت کنند. رعایت حجاب اسلامی برای دانشجویان دختر مسلمان و همچنین بستن یک دستمال یا روسری کوچک بر روی موها برای دانشجویان دختر غیر مسلمان، جهت هماهنگی با مسلمانان، بخشی از این مقررات است.

 

 
 
 
 

 

 

 

دانشگاه IIUM صرفاً در مقاطع  كارشناسي ارشد و  دكترا مورد تائيد وزارت علوم تحقيقات و فناوري جمهوري اسلامي ايران مي باشد.

 
 

تاریخچه دانشگاه IIUM

 

گرچه از عمر این دانشگاه تنها 20 سال می گذرد ولی دانشگاه اسلامی مالزی IIUM اکنون یکی از مشهورترین دانشگاههای جهان اسلام می باشد ،این موضوع کسانی را که از نزدیک با رشد و توسعه دانشگاه در ارتباط بوده اند، شگفت زده می کند. دانشگاه اسلامی مالزی IIUM از همان روزهای نخست تأسیس جهت تأمین و فراهم نمودن بهترین امکانات آموزشی و علمی در تمام شاخه ها و رشته های عملی، از هیچ تلاشی فروگذار نکرد و برای استخدام کادر آموزشی و پرسنل خود بهترین افراد را از سراسر دنیا به دانشگاه اسلامی مالزی IIUM آورد و از خبره ترین و متعهدترین آنها برای گروههای علمی خود استفاده کرد. تأسیسات بسیار پیشرفته این مرکز علمی، مورد غبطه هر دانشگاه و هر مؤسسه ای است و فارغ التحصیلان آن استادانی فاضل و چیره دست می باشند، لذا به راحتی جذب بازار کار مؤسسات علمی می شوند.

دانشگاه اسلامی مالزی IIUM از زمان معرفی در سال 1983 م مورد همکاری و حمایت مالی سازمان کنفرانس اسلامی و چند کشور اسلامی از جمله بنگلادش، مصر، لیبی، مولداوی، پاکستان، عربستان و ترکیه قرار گرفت. در سال 1982 م ایده دانشگاه اسلامی مالزی IIUM توسط دکتر ماهاتیر محمد نخست وزیر وقت مالزی اعلام شد و در 20 می 1983 دستور تأسیس این مرکز عظیم علمی از طرف پادشاه مالزی صادر شد و جذب دانشجویان با پذیرش 153 نفر دانشجو در 15 جولای 1983 م به عنوان اولین دوره آموزشی آغاز گردید.

دانشگاه اسلامی مالزی IIUM اكنون يك از برجسته ترين مؤسسات دنياي اسلام است كه از هيچ گونه تلاشي براي تأمين آموزش عالي در تمامي زمينه ها فروگذار نكرده است. فارغ التحصيلان دانشگاه اسلامی مالزی IIUM از جمله افراد ماهر و عالمي هستند كه علاوه بر توانايي هاي علمي به اصول اخلاقي و ارزش ها نيز پايبند مانده اند.

دانشگاه اسلامی مالزی IIUM كه در سال  1983 تأسيس شده و زير نظر دولت و سازمان كنفرانس اسلامي فعاليت مي كند، روابط خود را با دولت ها و مؤسساتي در سراسر دنيا هم چون اتحاديه دانشگاه هاي اسلامي و انجمن بين المللي دانشگاه ها برقرار ساخته است.

در حال حاضر 15 هزار دانشجو در دانشگاه اسلامی مالزی IIUM تحصيل مي كنند و سه هزار نفر نيز در كادر علمي و اداري اين مركز مشغول به كارند. اين دانشجويان كه بيشتر آنها را دانشجويان خارجي تشكيل داده اند، از صد كشور مختلف دنيا براي تحصيل به دانشگاه اسلامی مالزی IIUM مي آيند. دانشگاه اسلامی مالزی IIUM كه فعاليت خود را با 153 دانشجو آغاز كرده بود اكنون داراي سه محوطه دانشگاهي و يك مركز پذيرش است و دوره هاي تحصيلي بسياري را بر مبناي فلسفه دانشگاهي خود كه ارائه مي دهد كه بر اين باور استوار شده است: دانش بايد با روح توحيد كسب شود و در حقيقت عبادت بشر در برابر پرودگار باشد.

دانشجويان دانشگاه اسلامی مالزی IIUM در عرصه هاي مختلف به خوبي ظاهر شده اند و اين تنها به دليل دانش علمي بالا، مهارت هاي زباني و موقعيت علمي دانشگاه است كه از سال 1987 هر ساله سه هزار فارغ التحصيل دارد.

 

اهداف دانشگاه

 

احیاء مجدد روح اسلامی و بازگشت به دوره زرین تمدن اسلامی.

بنای دوباره برتری اسلامی در تمام قلمروهای دانش مطابق با سنت اسلامی تحصیل علم.

رواج دوباره سنت اسلامی تعالیم گذشته.

گسترش میدان باز انتخاب به روی امت مسلمان در تحصیلات عالی.

دانشگاه اسلامی مالزی IIUM تلاش می کند با تدارک دوره های تحصیلی شامل دوره کارشناسی رسمی و دوره های بالاتر علمی و بکارگیری اسلام بعنوان اصل راهنمای تعلیم و تعلّم در این دوره های علمی به اهداف مورد اشاره نایل آید.

مقصود مطلوب دانشگاه اسلامی مالزی IIUM از نظریه جهانی توحید و فلسفه اسلامی وحدت علوم و نیز مفاهیم آموزش کلیت الهام گرفته شده است.

 

مقاصد دانشگاه اسلامی مالزی IIUM برای آنکه یک مرکز برجسته بین المللی آموزش عالی شود عبارت است از:

احیاء پویایی فکر اسلام و امت مسلمان.

یکپارچه سازی علوم و ارزشهای آشکار اسلام در همه نظامهای علمی و فعالیت های آموزشی.

شناسایی راههای اعاده نقش برجسته و پیشرو امت مسلمان در همه رشته های علوم.

کمک به پیشرفت تمدن و ارتقاء کیفیت زندگی بشر.

 

رسالت دانشگاه اسلامی مالزی IIUM

برای واقعیت بخشیدن به مقصود مطلوب، دانشگاه تلاش می کند که:

کار عظیم و خاص موردنیاز در اصلاح اندیشه مسلمان امروزی و یکپارچه کردن علوم آشکار اسلامی و علوم انسانی را به گونه ای مثبت بر عهده گیرد.

با وحدت بخشیدن به خصوصیات اعتقادی (ایمان)، دانش (علم) و شخصیت ممتاز (اخلاق(، روشنفکران، متخصصین را با ویژگی های برتر، برای خدمتگزارن بعنوان عاملان پیشرفت متعادل و جامع و نیز توسعه امکان پذیر در مالزی و جهان اسلامی پرورش دهد.

عقیده اسلامی کردن علوم انسانی را در آموزش، پژوهش، همفکری، نشر دانش و توسعه پیشرفت دانشگاه را رشد دهد.

کیفیت و برتری کلی را که با ارزش های معنوی - اخلاقی اسلامی که بخوبی در فرایند یادگیری، آموزش، پژوهش، همفکری، ترویج، اجرا و زندگی دانشجو اعمال شده است، ارتقاء بخشد.

با ارائه نمونه آشکار اجتماع بین المللی اختصاصی پژوهشگران، متخصصین، متصدیان و کارگزارانی را نشان دهد که با دیدگاه جهانی اسلامی و راهنمای اخلاق به عنوان بخشی کامل از فرهنگ کارشان دارای انگیزه و نیرو می باشند.

تفاهم بین فرهنگها را بالا برده و موجبات پیشرفت گفتگوی تمدن ها را در مالزی و نیز در سراسر جوامع و ملت ها فراهم آورد.

فضایی را توسعه دهد که تعهد برای آموختن دائم و معنای عمیق مسئولیت اجتماعی را بتدریج در میان دانشجویان و کارکنان القاء کند.

در حال حاضر IIUM دارای 14 هزار دانشجو و 2 هزار پرسنل آموزشی و اجرایی می باشد، تعداد قابل توجهی از دانشجویان و اعضای هیأت علمی از مهاجرین کشورهای دیگر هستند. دانشجویان فارغ التحصیل IIUM به خاطر پشتکار و رفتار و توانایی هایشان در زمینه های علمی نه تنها در داخل کشور بلکه در دانشگاههای سراسر دنیا که برای مطالعات و تحصیلات بیشتر می روند، نیز مورد تمجید و تحسین واقع می شوند که این مطلب بدون شک یکی از نتایج تعهد مهم  دانشگاه اسلامی مالزی IIUM نسبت به هدفش می باشد.

دانشگاه اسلامی مالزی IIUM دارای رشته های علمی گسترده است که هماهنگ با اهداف و سیاستهای دانشگاه ارائه می شوند و شامل برنامه هایی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در علوم انسانی، طبیعی و فنی می باشند که بیش از 80 نوع است و توسط 9 دانشکده اجرا می باشد که در بخش های دولتی و خصوصی نشانگر استانداردهای بالای علمی، مهارتهای زبانی و موقعیت بین المللی دانشگاه اسلامی مالزی IIUM است. از تاریخ 1987 این دانشگاه حدود 3 هزار فارغ التحصیل داشته است که در هفته تجارت مالزی در سال 1995 م این دانشگاه مقام اول را در میان تمام دانشگاههای این کشور به دست آورد.

 

کمپ های IIUM

 

دانشگاه اسلامی مالزی IIUM سه محوطه به نام هاي كوالا لامپور، كوانتان و پتالينگ جايا دارد كه اين سه محل در مجموع 10 دانشكده اين دانشگاه را در خود جاي داده اند.

 

بخش كوالالامپور:

این کمپ به مساحت 700 آکر*1* در دره ای در منطقه روستایی گمبک*2* در حومه شهر کوالالامپور پایتخت مالزی واقع است. ساختمان های زیبا با معماری اسلامی که با تپه های سنگ آهک پوشیده از جنگل احاطه شده است، یکی از جاذبه های توریستی عکاسان داخلی و خارجی است. یک ملاقات از این کمپ کافی است تا هر شخص صاحب ذوقی متقاعد شود که IIUMواقعاً پاسخ دانش و فضیلت است.

این کمپ همه تسهیلات یک شهر مدرن را دارا می باشد، برخی از تسهیلات عبارتند از:

مسجدی که هزاران نفر می تواند در خود جای دهد، یک ورزشگاه کامل و مجهز به استخر شنا به اندازه المپیک، یک کتابخانه کامل و مجهز، یک بیمارستان شبانه روزی، یک مرکز نگهداری کودکان با بهترین پرسنل، بانکها، دفاتر پست، رستوران ها، کتابفروشی ها و خواربارفروشی. یک ستون فیبر نور از داخل این کمپ می گذرد که ارتباطات سریع و فوری را برای اقصی نقاط دنیا تسهیل کرده است. دسترسی به کمپ مزبور نه تنها توسط سرویسها اتوبوس و تاکسی به راحتی میسر است، بلکه این امر با نزدیکی به ایستگاه قطار افزون شده است.

 

       ¨          دانشگاه حقوق احمد ابراهيم

       ¨          دانشكده معماري و طراحي شهري

       ¨          دانشكده اقتصاد و علوم مديريت

       ¨          دانشكده مهندسي

       ¨          دانشكده فناوري اطلاعات و ارتباطات

       ¨          دانشكده علوم اسلامي و انساني

       ¨          دانشكده علوم

       ¨          مركز آموزش و توسعه منابع انساني

 

بخش كوانتان:

حدود 250 کیلومتری شرق کوالالامپور با مساحت 1000 آکر که در دره ای با جنگل انبوه واقع شده است. در این کمپ دانشکده های علوم پزشکی و داروشناسی قرار دارد، کوانتان مرکز شهر پاهنگ است، این شهر بزرگترین و سرسبزترین استان در شبه جزیره مالزی است و به خاطر سواحل مفید و تمیزش مورد توجه توریستهای داخلی و خارجی قرار دارد. این کمپ به اندازه کمپ کوالالامپور مجهز است، مثل ویژگی تسهیلات فیزیکی و موضوعات معماری اسلامی و مدرین، که با نقش و نگارهای متفاوتش ممتاز از آن کمپ است.

 

       ¨          دانشكده علوم بهداشتي

       ¨          دانشكده پزشكي

       ¨          دانشكده  داروسازي

 

بخش پتالينگ جايا:

کمپ سوم که با عنوان مرکز نام نویسی در دانشگاه معروف است، این کمپ در یکی از توابع شمالی شهر کوالالامپور واقع است، اما نیازی نیست که جهت سفر بین این کمپ و روستای گمبک از بین خیابانهای شلوغ عبور کرد، زیرا دو بزرگراه وجود دارد که این دو ناحیه را بهم مرتبط می کند، زمان سفر از طریق هر یک از بزرگراهها یک ساعت است.

       ¨          مركز ثبت نام

دانشگاه اسلامی مالزی IIUM هم چنين داراي مؤسسه بين المللي انديشه و تمدن اسلامي ( ISTAC)  مي باشد. 

 

دوره های زبان

 

زبان هاي انگليسي و عربي دو زبان اصلي تدريس در دانشگاه اسلامی مالزی IIUM هستند كه بنابر نوع دوره تحصيلي متغير است. دانشجوياني كه مايل به تحصيل به زبان انگليسي باشند بايد در آزمون TOEFL نمره 550 و درIELTS نمره 6 را كسب كنند. آنها هم چنين مي توانند در آزمون انگليسي دانشگاه اسلامي مالزي  (EPT) شركت كرده و حداقل نمره 6 را براي احراز شرايط لازم بدست آورند.

از طرف ديگر دانشجوياني كه مايل به ادامه تحصيل خود به زبان عربي هستند بايد آزمون زبان عربي اين دانشگاه   (APT) را پشت سر بگذارند.

اما افرادي كه نتايج مطلوب را بدست نياورند ملزم به شركت در دوره هاي آموزشي زبان كه در دانشگاه برگزارمي شوند، هستند.

 

زبان انگليسي:

دانشجوياني كه علاقه مند به تحصيل به زبان انگليسي هستند بايد يكي از شرايط زير را احراز كنند:

-           آزمون TOEFL

-           آزمون IELTS

-           آزمون انگليسي دانشگاه اسلامي مالزي (EPT) ، فقط براي متقاضيان مالزيايي

-           روش ديگري كه مورد قبول هيئت پذيرش دانشگاه باشد

 

مقررات دانشگاه

 

زبان رسمی دانشگاه انگلیسی است. دانشجویان دانشگاه اسلامی مالزی IIUM بایستی مقررات پوشش اسلامی را در محوطه دانشگاه رعایت کنند. رعایت حجاب اسلامی برای دانشجویان دختر مسلمان و همچنین بستن یک دستمال یا روسری کوچک بر روی موها برای دانشجویان دختر غیر مسلمان، جهت هماهنگی با مسلمانان، بخشی از این مقررات است.

 

 
 
 
 

 

 
طبق قانون کپی رایت جمهوری اسلامی ایران کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به مدیر آن می باشد.
123movies