پيرو سوء استفاده مكرر برخي شركتها از مطالب و اطلاعات اين وب سايت، به اطلاع مي رساند كه اين وب سايت متعلق به گروه بين المللي مشاوره اي شريف (شركت پويا انديشان) مي باشد و هيچ نمايندگي به نام غير ندارد. لطفا جهت دريافت هرگونه خدمات صرفاً از طريق شماره هاي مندرج در اين وب سايت اقدام نماييد

پيرو سوء استفاده مكرر برخي شركتها از مطالب و اطلاعات اين وب سايت، به اطلاع مي رساند كه اين وب سايت متعلق به گروه بين المللي مشاوره اي شريف (شركت پويا انديشان) مي باشد و هيچ نمايندگي به نام غير ندارد. لطفا جهت دريافت هرگونه خدمات صرفاً از طريق شماره هاي مندرج در اين وب سايت اقدام نماييد

ثبت نام كاربر ورود به سايت

https://paperio-live.com

https://agario.red

rolex replica

https://naughtyworms.com


 جستجو
 
  
 
 
دلایل انتخاب دانشگاه Wawasan
 
 
10  دلیل برای تحصیل در دانشگاه Wawasan Open University (WOU)
 
v      هزینه مناسب:
هزینه ها ترم به ترم پرداخت می شوند . با توجه به ماهیت برنامه های آموزشی دانشگاه ، شهریه تحصیلی به تعداد واحد انتخابی در هر ترم بستگی دارد . در هر ترم ، می توانید حداکثر 15 واحد یا 4 درس را ثبت نام کنید که این حداقل تعداد واحد می باشد. شهریه های تحصیلی بر اساس واحدهای ثبت نامی و همچنین سطح دروس انتخابی تعیین می شوند . سطح دروس انتخابی (پایین تر، متوسطه ، بالاتر یا تحصیلات تکمیلی) از کد درس مشخص می شود .
v      پرداخت شهریه تحصیلی بر اساس انتخاب واحد
v      تحصیل در هر زمان که بخواهید
مکان تحصیل همانجایی می باشد که شما در آن قرار دارید
در یادگیری از راه دور ، همانطور که از اسم آن مشخص است ، شما از راه دور مشغول به تحصیل خواهید شد . گرچه ما بین شما به عنوان دانشجو و اساتید این دانشگاه فاصله زیادی وجود دارد ، اما اساتید نقش متفاوتی را نسبت به قبل ایفا می کنند . آنها برای موضوعات خاص مانند مشاوره ، راهنمایی یا حل مشکلات مربوط به یادگیری با اساتید دانشگاه قرار ملاقات خواهند داشت .
در سیستم سنتی آموزش ، استاد از طریق کلام دروس را آموزش می دهد و با دانشجویان رودررو ارتباط برقرار می کند . در آموزش از راه دور ، به عبارت دیگر ، مفاهیم و دروس به صورت الکترونیکی ، از طریق تلفن و کنفرانس از راه دور به واسطه ارتباطات آنلاین و همچنین منابع درسی پرینت گرفته شده در اختیار دانشجویان قرار می گیرد .
یک درس ، یا چند درس را انتخاب کنید و یا مرخصی بگیرید
یادگیری از راه دور طرفداران بسیاری دارد زیرا قابلیت دسترسی آن بالا می باشد و هزینه های آن نیز مناسب است .
برنامه های آموزشی این دانشگاه به دانشجویان اجازه می دهد بدون اختلال در پیوند خانوادگی خود ، مشغولیت های کاری و اجتماعی تحصیل خود را دنبال کنید . دانشجویان می توانند در هر بازه زمانی که راحت تر هستند تحصیل خود را کامل نمایند .  
برنامه های آموزشی منعطف این دانشگاه برای بزرگسالان شاغل و افرادی در نظر گرفته شده است که نمی توانند در محل تحصیل حاضر شوند یا برای مدت طولانی از محل زندگی خود برای تحصیل دور باشند . ممکن است بخواهند یک درس را انتخاب نمایند بدون اینکه خود را بیشتر مشغول کنند . همچنین می توانند به طور متناوب ، چندین درس را یکی پس از دیگری بگذرانند تا اینکه مدرک مربوطه را کسب نمایند. حتی می توانند در میان دروس فاصله ایجاد نمایند.
مهم نیست در کجای دنیا زندگی می کنید . مکان جغرافیایی فقط یک مرز است . بنابراین ، اگر در مکانی دوردست زندگی می کنید یا نمی توانید به طور منظم در کلاس ها حاضر شوید ، هنوز هم می توانید رویاهای خود را دریابید . می توانید در منزل تحصیل نمائید ، در دفاتر محلی نزدیک در سر کلاس ها حاضر شوید ، و پیغام خود راایمیل بزنید ، یا برای دریافت کمک های بیشتر با مدرسان دانشگاه تماس برقرار نمائید .  
چرا مدارک ارائه شده توسط این دانشگاه ارزشمند می باشند
امروزه کارفرمایان ترجیح می دهند کارمندان آنها مدارک تحصیلی خود را ارتقا دهند . یادگیری ازراه دور به شما کمک می کند مدارک مورد نظر خود را که باعث موفقیت شما در مشاغلتان می شود را کسب نمائید .
تحصیل آنلاین نیازمند تعهد واقعی و روحیه مستقل می باشد . کارفرمایان این ارزش ها را در افرادی که از طریق یادگیری از راه دور به دنبال کسب مدارک مربوطه می باشند تشخیص می دهند .
افرادی که از طریق یادگیری از راه دور تحصیل می کنند باید افراد مستقلی باشند که انگیزه لازم و کافی را برای این کار داشته باشند و دروس خود را به طور کامل بگذرانند و با محیط پویا سازگاری پیدا کنند . با برگزاری جلسات بحث و گفتگو بر علم و دانش خود می افزایند . دراین نوع یادگیری همچنین اشخاص اهداف انفرادی دارند و تحصیل را به عنوان یک پروسه طولانی مدت و رو به پیشرفت می دانند ، که هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری ارائه می شوند .
کارفرمایان اطلاع دارند که این افراد می توانند در یک محیط چند منظوره به طور مثبت فعالیت داشته باشند . علت این امر این است که درصد زیادی از این افراد را بزرگسالان شاغل تشکیل می دهند کسانی که با موفقیت مشاغل ، تحصیل و مسئولیت های خانوادگی خود را مدیریت می کنند. آنها می دانند که چگونه وظایف خود را اولویت بندی کنند .
بر حسب توقع ، تحقیقات نشان می دهد افرادی که یادگیری از راه دور را انتخاب می کنند دارای هوش و استعداد زیاد ، منعطف نسبت به تقاضای محیط کار ، و متمایل به سازگاری با تکنولوژی فردا می باشند . (تاریخچه تحصیلات تکمیلی ، 4 نوامبر 1999)
v      تحصیل با کیفیت
تائید و اعتبار
تمامی برنامه های آموزشی ارائه شده در این دانشگاه مورد تائید وزارت تحصیلات تکمیلی (MOHE) و آژانس کیفیت مالزی (MQA) می باشند .
 
سوالات مطرح شده متداول درمورد پروسه تائید و اعتبار MQA
 
نقش عملکرد MQA و MOHE در زمینه تحصیل در مالزی چیست ؟
وزارت تحصیلات تکمیلی (MOHE) و آژانس کیفیت مالزی (MQA) دو سازمان دولتی می باشند که کیفیت اعتبار تمامی برنامه های آموزشی موسسات دولتی و خصوصی تحصیلات تکمیلی را نظم بخشیده و نظارت می نمایند .
 
چرا دانشجویان باید برنامه های آموزشی را برگزینند که توسط این سازمان ها مورد تائید باشد ؟
مورد تائید بودن مدارک اخذ شده توسط موسساتی مانند MOHE در مالزی نکته قابل توجهی می باشد ؛ بدون این تائیدیه ، بسیاری از شرکت ها مدارک اخذ شده را ارزیابی نمی کنند .
 
آیا رشته های ارئه شده در WOU توسط سازمان های MOHE و MQA مورد تائید می باشند ؟
بله، تمامی برنامه های آموزشی WOU از زیر نظر MOHE و MQA می گذرند ، در ابتدا برای گرفتن تائید در ارائه برنامه آموزشی و سپس گرفتن تائیدیه پیش از فارغ التحصیلی اولین گروه دانشجویان در این دانشگاه .
 
پروسه تضمین کیفیت داخلی در گسترش رشته های جدید در WOU چیست ؟
وقتی WOU رشته جدیدی را ارائه می دهد ، یک گروه ناظر (APG) متشکل از متخصصان صنعتی و آموزشی خارجی با یکدیگر مشورت می کنند . سپس ساختار آموزشی از طریقاعضا و مجلس شورا برای ارزیابی و تائید پیش از ارائه مدارک مربوطه به MQA برای تائید موقت فرستاده می شود .  
 
پروسه تائید موقت / تائیدیه نهایی MQA به چه صورت می باشد ؟
پیش از اینکه اولین گروه دانشجویان برنامه آموزشی جدید وارد آخرین ترم تحصیلی خود می شوند ، WOU مدارک مربوطه را برای انجام تائیدیه نهایی به MQA ارائه می کنند :
 • WOU مدارک MQA-02 را برای انجام پروسه تائیدیه نهایی ارائه می دهد .
 • MQA گزارشی را با پروپوزال ها برای توصیف پیشرفت / شرایط به WOU ارائه می دهد .
 • تائیدیه نهایی MQA تضمین می شود .
 • سپس MQA توصیه نامه را به JPA ارسال می کند تا JPA برنامه های آموزشی WOU را بشناسد .
 • در جلسه اعضاء تائیدیه MQA ، WOU بازخورد لازم و کافی را ایجاد می کند .
 • در نهایت ، هیئت ارزیابان وتائید کنندگان (POA) ترتیبی می دهند که از سایت دیدن شود .
دانشجویان چگونه می توانند از تائیدیه موقتی / تائیدیه کامل مدرک دریافتی توسط MQA مطلع شوند ؟
اگر تائیدیه به صورت موقت باشد :
v      کد MOHE همراه اسم هر برنامه آموزشی می آید و این نشان دهنده این است که این رشته توسط MOHE مورد تائید می باشد .
اگر مدرک به طور کامل تائید شده باشد :
v      دانشجویان می توانند در سایت ثبت نام کیفیت مالایی (MQR) http://www.mqa.gov.my/mqr/carianakr.cfm به دنبال رشته مورد نظرفقط در "Universiti Terbuka Wawasan" باشند .
- HRDF قابل دسترسی
کمک هزینه تحصیلی
با توجه به ماهیت منعطف برنامه های آموزشی دانشگاه ، شهریه تحصیلی به تعداد واحد انتخابی در هر ترم بستگی دارد .
راه های بسیاری برای کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه WOU وجود دارد :
a.       امتیاز تحصیلی WOU
برای دانشجویان جدید با معیار زبان انگلیسی و درآمد خاص قابل دسترس می باشد .
b.       کمک هزینه تحصیلی کارمندان (EPF)
نکته : WOU هزینه ها را تنها برای یک ترم شارژ می کند . هر گونه کمک هزینه اضافه EPF توسط WOU نگهداری شده و پیشایش به عنوان شهریه تحصیلی پرداخت نمی شود .
c.       وام های بانکی
ممکن است بانک های خاصی وام های کمک هزینه تحصیلی را ارائه دهند . برای کسب جزئیات بیشتر بانک مورد نظر را چک کنید .
d.       پرداخت های وام
برنامه پرداخت وام کمک هزینه تحصیلی تحت شرایط خاصی صورت می گیرد .
e.       کمک هزینه آموزشی تحصیلات تکمیلی ملی / PTPTN
برنامه های آموزشی مقطع کارشناسی WOU واجد شرایط دریافت وام PTPTN می باشند . برای آگاهی از شرایط این نوع وام از سایت www.ptptn.gov.my/web/english/loans/terms دیدن فرمائید .
f.         دانشجویان مسن / تخفیف Orang Kurang Upaya(OKU)
WOU تخفیفی حدود 50% برای دانشجویان 60 سال و بالاتر از آن و همچنین اشخاصی که از لحاظ فیزیکی ناتوان هستند و از طریق دپارتمان خدمات اجتماعی وزارت زنان ، خانواده و گسترش جوامع ثبت نام شده اند در نظر گرفته است .
v      صنعت محور بودن
v      تحصیل افراد شاغل با حفظ مشاغل آنها
v      مدارک شناخته شده
 
رشته های آموزشی ارائه شده در این دانشگاه چه برنامه هایی می باشند ؟
در حال حاضر ، WOU 13رشته آموزشی را ارائه می دهد :
 
دانشکده تجارت و مدیریت
v       کارشناسی تجارت در حسابداری
v       کارشناسی تجارت در بانکداری و مالی
v       کارشناسی تجارت در سیستم های اطلاعاتی تجارت
v       کارشناسی تجارت در لجیستیک و مدیریت زنجیره تامین
v       کارشناسی تجارت در مدیریت
v       کارشناسی تجارت در فروش و بازاریابی
v       کارشناسی تجارت دراداره شرکت
 
دانشکده علوم و فن آوری
 
v       کارشناسی فن آوری در سیستم کامپیوتر و شبکه
v       کارشناسی فن آوری در سیستم های محاسبه گر و هوشمند
v       کارشناسی فن آوری در تجارت الکترونیک
v       کارشناسی فن آوری در الکترونیک
v       کارشناسی فن آوری درفن آوری اطلاعات و ارتباطات
 
دانشکده پیش دانشگاهی و مطالعات آزادی خواهانه
کارشناسی هنر در Liberal Studies
 
اجزاء دروس اخذ هر مدرک شامل چه واحدهایی می شود؟
 
v      دروس داخلی
v      دروس دانشگاه
v      دروس پایه ای و اصلی
v      دروس اصلی
v      دروس اختیاری
 
نیازمندی های فارغ التحصیلی چیست ؟
کامل کردن ساعت درسی و کسب معدل حداقل 2 می باشد .
 
آیا دانشجویان می توانند برای دروس خاصی که مورد علاقه آنها می باشد ثبت نام کنند ؟
بله ، اما آنها باید در ابتدا به عنوان دانشجوی دانشگاه WOU ثبت نام شوند . و در این حالت است که می توانند برای دروس مورد نظر ثبت نام نمائید .
 
آیا دانشجویان می توانند رشته مورد نظر خود را تغییر دهند ؛ مثلاً از کارشناسی تجارت در مدیریت به کارشناسی تجارت در بانکداری و مالی در طول تحصیل رشته خود را تغییر دهند ؟
بله ، اما باید این نکته را مد نظر داشته باشند که در صورت تغییر رشته ، قوانین و دروس دو رشته با یکدیگر متفاوت نباشند . دروس و واحدهایی که گذرانده اید ممکن است برای رشته جدید لحاظ گردد و یا ممکن است برای تحصیل شما در رشته جدید در نظر گرفته نشود .
 
سیستم کدگذاری دروس ارائه شده در Wawasan Open University چگونه می باشد ؟
سیستم کدگذاری متشکل از 3 حرف و 3 عدد می باشد که بدین شکل خلاصه می شوند :
مثال : BBF 101
 
حرف اول
حروف دوم و سوم
رقم اول
ارقام دوم و سوم
نشانگراسم دانشکده می باشد
B: دانشکده تجارت و مدیریت
T: دانشکده علوم و تکنولوژی
نشانگر ماهیت دروس می باشد:
دروس اصلی و معمول مدرک مربوطه
نام رشته
سطوح تحصیلی که با شهریه تحصیلی هماهنگ می باشد
3 سطح :
پایین تر (1)
متوسط (2)
بالاتر (4/3)
شماره سریال درس
 
 
کد درس شامل 3 حرف و 3 رقم و 2 رقم دیگر می باشد . رقم اول سطح درس را مشخص می کند . عدد 1 نشانگر سطح پایین تر ، عدد 2 سطح متوسط ، و عدد 3 یا 4 نشانگر سطوح بالاتر می باشد . و در نهایت عدد 5 نشانه تحصیلات تکمیلی می باشد . 2 رقم بعد نشانگر تعداد واحدهای درس می باشد . به طور مثال WLA101/03 یک درس سطح پایین با 3 واحد درسی می باشد در حالیکه BBM203/05 درس متوسطه با 5 واحد درسی و TEC305/10 یک درس سطح بالا با 10 واحد درسی می باشد .
 
دانشجویان چگونه می توانند برای انتخاب دروس راهنمایی شوند ؟
اگر دانشجوی جدید می باشید، دانشگاه به شما پیشنهاد می کند با مقطع پیش دانشگاهی یا دروس مربوط به سطوح پایین تر شروع کنند . دروسی که در این سطح ارائه می شوند شما را با دانش پایه ای مورد نیاز برای تحصیل در مقاطع بالاتر آماده می سازند و همچنین به شما کمک می کنند اعتماد به نفس خود را بالا برده و مهارت های لازم تحصیل را کسب نمائید .
 
یک دانشجو برای اخذ مدرک چند سال باید تحصیل کند ؟
طبق قوانین MQA/LAN ، باید حداقل 5 سال تحصیل کنید تا مدرک مورد نظر را اخذ نمائید . دانشگاه به شما پیشنهاد می کند که دروس انتخابی خود را در طول 5 سال بگذرانید تا یک پیشرفت تدریجی را تجربه نمائید .
 
حداکثر طول دوران تحصیل برای اخذ یک مدرک برای دانشجویان چند سال می باشد؟
هیچ محدودیتی برای طول دوره در این دانشگاه در نظر گرفته نشده است . اما، برای رشته هایی که اعتبار آنها باید از طرف سازمان های حرفه ای تعیین شود ، حداکثر طول دوران تحصیل توسط آنها تعیین می شود .
 
حداکثر دروسی که  در یک ترم می توان گذراند چند درس می باشد ؟
در هر ترم ، بیش از 4 درس نمی توانید بگذرانید .
 
برای گذراندن هر درس چند ساعت آموزش نیاز می باشد ؟
دروس ارائه شده در این دانشگاه بر اساس یک سیستم ماهیتی معمول واحدهای درسی شامل 3 واحد درسی می باشند . هر درس شامل 120 ساعت آموزش در هر ترم می باشد (18 هفته) و به عبارتی 7 ساعت آموزش در هر هفته نیاز می باشد .
 
آیا برای گذراندن درس جدید حتماً باید درس قبلی را گذراند ؟
به طور کل نه ، اما برخی دروس پیش نیاز دروس دیگر می باشند و برای گذراندن آنها باید در ابتدا دروس پیش نیاز را گذراند.
 
 
 
 

 

 
  
 
 
دلایل انتخاب دانشگاه Wawasan
 
 
10  دلیل برای تحصیل در دانشگاه Wawasan Open University (WOU)
 
v      هزینه مناسب:
هزینه ها ترم به ترم پرداخت می شوند . با توجه به ماهیت برنامه های آموزشی دانشگاه ، شهریه تحصیلی به تعداد واحد انتخابی در هر ترم بستگی دارد . در هر ترم ، می توانید حداکثر 15 واحد یا 4 درس را ثبت نام کنید که این حداقل تعداد واحد می باشد. شهریه های تحصیلی بر اساس واحدهای ثبت نامی و همچنین سطح دروس انتخابی تعیین می شوند . سطح دروس انتخابی (پایین تر، متوسطه ، بالاتر یا تحصیلات تکمیلی) از کد درس مشخص می شود .
v      پرداخت شهریه تحصیلی بر اساس انتخاب واحد
v      تحصیل در هر زمان که بخواهید
مکان تحصیل همانجایی می باشد که شما در آن قرار دارید
در یادگیری از راه دور ، همانطور که از اسم آن مشخص است ، شما از راه دور مشغول به تحصیل خواهید شد . گرچه ما بین شما به عنوان دانشجو و اساتید این دانشگاه فاصله زیادی وجود دارد ، اما اساتید نقش متفاوتی را نسبت به قبل ایفا می کنند . آنها برای موضوعات خاص مانند مشاوره ، راهنمایی یا حل مشکلات مربوط به یادگیری با اساتید دانشگاه قرار ملاقات خواهند داشت .
در سیستم سنتی آموزش ، استاد از طریق کلام دروس را آموزش می دهد و با دانشجویان رودررو ارتباط برقرار می کند . در آموزش از راه دور ، به عبارت دیگر ، مفاهیم و دروس به صورت الکترونیکی ، از طریق تلفن و کنفرانس از راه دور به واسطه ارتباطات آنلاین و همچنین منابع درسی پرینت گرفته شده در اختیار دانشجویان قرار می گیرد .
یک درس ، یا چند درس را انتخاب کنید و یا مرخصی بگیرید
یادگیری از راه دور طرفداران بسیاری دارد زیرا قابلیت دسترسی آن بالا می باشد و هزینه های آن نیز مناسب است .
برنامه های آموزشی این دانشگاه به دانشجویان اجازه می دهد بدون اختلال در پیوند خانوادگی خود ، مشغولیت های کاری و اجتماعی تحصیل خود را دنبال کنید . دانشجویان می توانند در هر بازه زمانی که راحت تر هستند تحصیل خود را کامل نمایند .  
برنامه های آموزشی منعطف این دانشگاه برای بزرگسالان شاغل و افرادی در نظر گرفته شده است که نمی توانند در محل تحصیل حاضر شوند یا برای مدت طولانی از محل زندگی خود برای تحصیل دور باشند . ممکن است بخواهند یک درس را انتخاب نمایند بدون اینکه خود را بیشتر مشغول کنند . همچنین می توانند به طور متناوب ، چندین درس را یکی پس از دیگری بگذرانند تا اینکه مدرک مربوطه را کسب نمایند. حتی می توانند در میان دروس فاصله ایجاد نمایند.
مهم نیست در کجای دنیا زندگی می کنید . مکان جغرافیایی فقط یک مرز است . بنابراین ، اگر در مکانی دوردست زندگی می کنید یا نمی توانید به طور منظم در کلاس ها حاضر شوید ، هنوز هم می توانید رویاهای خود را دریابید . می توانید در منزل تحصیل نمائید ، در دفاتر محلی نزدیک در سر کلاس ها حاضر شوید ، و پیغام خود راایمیل بزنید ، یا برای دریافت کمک های بیشتر با مدرسان دانشگاه تماس برقرار نمائید .  
چرا مدارک ارائه شده توسط این دانشگاه ارزشمند می باشند
امروزه کارفرمایان ترجیح می دهند کارمندان آنها مدارک تحصیلی خود را ارتقا دهند . یادگیری ازراه دور به شما کمک می کند مدارک مورد نظر خود را که باعث موفقیت شما در مشاغلتان می شود را کسب نمائید .
تحصیل آنلاین نیازمند تعهد واقعی و روحیه مستقل می باشد . کارفرمایان این ارزش ها را در افرادی که از طریق یادگیری از راه دور به دنبال کسب مدارک مربوطه می باشند تشخیص می دهند .
افرادی که از طریق یادگیری از راه دور تحصیل می کنند باید افراد مستقلی باشند که انگیزه لازم و کافی را برای این کار داشته باشند و دروس خود را به طور کامل بگذرانند و با محیط پویا سازگاری پیدا کنند . با برگزاری جلسات بحث و گفتگو بر علم و دانش خود می افزایند . دراین نوع یادگیری همچنین اشخاص اهداف انفرادی دارند و تحصیل را به عنوان یک پروسه طولانی مدت و رو به پیشرفت می دانند ، که هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری ارائه می شوند .
کارفرمایان اطلاع دارند که این افراد می توانند در یک محیط چند منظوره به طور مثبت فعالیت داشته باشند . علت این امر این است که درصد زیادی از این افراد را بزرگسالان شاغل تشکیل می دهند کسانی که با موفقیت مشاغل ، تحصیل و مسئولیت های خانوادگی خود را مدیریت می کنند. آنها می دانند که چگونه وظایف خود را اولویت بندی کنند .
بر حسب توقع ، تحقیقات نشان می دهد افرادی که یادگیری از راه دور را انتخاب می کنند دارای هوش و استعداد زیاد ، منعطف نسبت به تقاضای محیط کار ، و متمایل به سازگاری با تکنولوژی فردا می باشند . (تاریخچه تحصیلات تکمیلی ، 4 نوامبر 1999)
v      تحصیل با کیفیت
تائید و اعتبار
تمامی برنامه های آموزشی ارائه شده در این دانشگاه مورد تائید وزارت تحصیلات تکمیلی (MOHE) و آژانس کیفیت مالزی (MQA) می باشند .
 
سوالات مطرح شده متداول درمورد پروسه تائید و اعتبار MQA
 
نقش عملکرد MQA و MOHE در زمینه تحصیل در مالزی چیست ؟
وزارت تحصیلات تکمیلی (MOHE) و آژانس کیفیت مالزی (MQA) دو سازمان دولتی می باشند که کیفیت اعتبار تمامی برنامه های آموزشی موسسات دولتی و خصوصی تحصیلات تکمیلی را نظم بخشیده و نظارت می نمایند .
 
چرا دانشجویان باید برنامه های آموزشی را برگزینند که توسط این سازمان ها مورد تائید باشد ؟
مورد تائید بودن مدارک اخذ شده توسط موسساتی مانند MOHE در مالزی نکته قابل توجهی می باشد ؛ بدون این تائیدیه ، بسیاری از شرکت ها مدارک اخذ شده را ارزیابی نمی کنند .
 
آیا رشته های ارئه شده در WOU توسط سازمان های MOHE و MQA مورد تائید می باشند ؟
بله، تمامی برنامه های آموزشی WOU از زیر نظر MOHE و MQA می گذرند ، در ابتدا برای گرفتن تائید در ارائه برنامه آموزشی و سپس گرفتن تائیدیه پیش از فارغ التحصیلی اولین گروه دانشجویان در این دانشگاه .
 
پروسه تضمین کیفیت داخلی در گسترش رشته های جدید در WOU چیست ؟
وقتی WOU رشته جدیدی را ارائه می دهد ، یک گروه ناظر (APG) متشکل از متخصصان صنعتی و آموزشی خارجی با یکدیگر مشورت می کنند . سپس ساختار آموزشی از طریقاعضا و مجلس شورا برای ارزیابی و تائید پیش از ارائه مدارک مربوطه به MQA برای تائید موقت فرستاده می شود .  
 
پروسه تائید موقت / تائیدیه نهایی MQA به چه صورت می باشد ؟
پیش از اینکه اولین گروه دانشجویان برنامه آموزشی جدید وارد آخرین ترم تحصیلی خود می شوند ، WOU مدارک مربوطه را برای انجام تائیدیه نهایی به MQA ارائه می کنند :
 • WOU مدارک MQA-02 را برای انجام پروسه تائیدیه نهایی ارائه می دهد .
 • MQA گزارشی را با پروپوزال ها برای توصیف پیشرفت / شرایط به WOU ارائه می دهد .
 • تائیدیه نهایی MQA تضمین می شود .
 • سپس MQA توصیه نامه را به JPA ارسال می کند تا JPA برنامه های آموزشی WOU را بشناسد .
 • در جلسه اعضاء تائیدیه MQA ، WOU بازخورد لازم و کافی را ایجاد می کند .
 • در نهایت ، هیئت ارزیابان وتائید کنندگان (POA) ترتیبی می دهند که از سایت دیدن شود .
دانشجویان چگونه می توانند از تائیدیه موقتی / تائیدیه کامل مدرک دریافتی توسط MQA مطلع شوند ؟
اگر تائیدیه به صورت موقت باشد :
v      کد MOHE همراه اسم هر برنامه آموزشی می آید و این نشان دهنده این است که این رشته توسط MOHE مورد تائید می باشد .
اگر مدرک به طور کامل تائید شده باشد :
v      دانشجویان می توانند در سایت ثبت نام کیفیت مالایی (MQR) http://www.mqa.gov.my/mqr/carianakr.cfm به دنبال رشته مورد نظرفقط در "Universiti Terbuka Wawasan" باشند .
- HRDF قابل دسترسی
کمک هزینه تحصیلی
با توجه به ماهیت منعطف برنامه های آموزشی دانشگاه ، شهریه تحصیلی به تعداد واحد انتخابی در هر ترم بستگی دارد .
راه های بسیاری برای کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه WOU وجود دارد :
a.       امتیاز تحصیلی WOU
برای دانشجویان جدید با معیار زبان انگلیسی و درآمد خاص قابل دسترس می باشد .
b.       کمک هزینه تحصیلی کارمندان (EPF)
نکته : WOU هزینه ها را تنها برای یک ترم شارژ می کند . هر گونه کمک هزینه اضافه EPF توسط WOU نگهداری شده و پیشایش به عنوان شهریه تحصیلی پرداخت نمی شود .
c.       وام های بانکی
ممکن است بانک های خاصی وام های کمک هزینه تحصیلی را ارائه دهند . برای کسب جزئیات بیشتر بانک مورد نظر را چک کنید .
d.       پرداخت های وام
برنامه پرداخت وام کمک هزینه تحصیلی تحت شرایط خاصی صورت می گیرد .
e.       کمک هزینه آموزشی تحصیلات تکمیلی ملی / PTPTN
برنامه های آموزشی مقطع کارشناسی WOU واجد شرایط دریافت وام PTPTN می باشند . برای آگاهی از شرایط این نوع وام از سایت www.ptptn.gov.my/web/english/loans/terms دیدن فرمائید .
f.         دانشجویان مسن / تخفیف Orang Kurang Upaya(OKU)
WOU تخفیفی حدود 50% برای دانشجویان 60 سال و بالاتر از آن و همچنین اشخاصی که از لحاظ فیزیکی ناتوان هستند و از طریق دپارتمان خدمات اجتماعی وزارت زنان ، خانواده و گسترش جوامع ثبت نام شده اند در نظر گرفته است .
v      صنعت محور بودن
v      تحصیل افراد شاغل با حفظ مشاغل آنها
v      مدارک شناخته شده
 
رشته های آموزشی ارائه شده در این دانشگاه چه برنامه هایی می باشند ؟
در حال حاضر ، WOU 13رشته آموزشی را ارائه می دهد :
 
دانشکده تجارت و مدیریت
v       کارشناسی تجارت در حسابداری
v       کارشناسی تجارت در بانکداری و مالی
v       کارشناسی تجارت در سیستم های اطلاعاتی تجارت
v       کارشناسی تجارت در لجیستیک و مدیریت زنجیره تامین
v       کارشناسی تجارت در مدیریت
v       کارشناسی تجارت در فروش و بازاریابی
v       کارشناسی تجارت دراداره شرکت
 
دانشکده علوم و فن آوری
 
v       کارشناسی فن آوری در سیستم کامپیوتر و شبکه
v       کارشناسی فن آوری در سیستم های محاسبه گر و هوشمند
v       کارشناسی فن آوری در تجارت الکترونیک
v       کارشناسی فن آوری در الکترونیک
v       کارشناسی فن آوری درفن آوری اطلاعات و ارتباطات
 
دانشکده پیش دانشگاهی و مطالعات آزادی خواهانه
کارشناسی هنر در Liberal Studies
 
اجزاء دروس اخذ هر مدرک شامل چه واحدهایی می شود؟
 
v      دروس داخلی
v      دروس دانشگاه
v      دروس پایه ای و اصلی
v      دروس اصلی
v      دروس اختیاری
 
نیازمندی های فارغ التحصیلی چیست ؟
کامل کردن ساعت درسی و کسب معدل حداقل 2 می باشد .
 
آیا دانشجویان می توانند برای دروس خاصی که مورد علاقه آنها می باشد ثبت نام کنند ؟
بله ، اما آنها باید در ابتدا به عنوان دانشجوی دانشگاه WOU ثبت نام شوند . و در این حالت است که می توانند برای دروس مورد نظر ثبت نام نمائید .
 
آیا دانشجویان می توانند رشته مورد نظر خود را تغییر دهند ؛ مثلاً از کارشناسی تجارت در مدیریت به کارشناسی تجارت در بانکداری و مالی در طول تحصیل رشته خود را تغییر دهند ؟
بله ، اما باید این نکته را مد نظر داشته باشند که در صورت تغییر رشته ، قوانین و دروس دو رشته با یکدیگر متفاوت نباشند . دروس و واحدهایی که گذرانده اید ممکن است برای رشته جدید لحاظ گردد و یا ممکن است برای تحصیل شما در رشته جدید در نظر گرفته نشود .
 
سیستم کدگذاری دروس ارائه شده در Wawasan Open University چگونه می باشد ؟
سیستم کدگذاری متشکل از 3 حرف و 3 عدد می باشد که بدین شکل خلاصه می شوند :
مثال : BBF 101
 
حرف اول
حروف دوم و سوم
رقم اول
ارقام دوم و سوم
نشانگراسم دانشکده می باشد
B: دانشکده تجارت و مدیریت
T: دانشکده علوم و تکنولوژی
نشانگر ماهیت دروس می باشد:
دروس اصلی و معمول مدرک مربوطه
نام رشته
سطوح تحصیلی که با شهریه تحصیلی هماهنگ می باشد
3 سطح :
پایین تر (1)
متوسط (2)
بالاتر (4/3)
شماره سریال درس
 
 
کد درس شامل 3 حرف و 3 رقم و 2 رقم دیگر می باشد . رقم اول سطح درس را مشخص می کند . عدد 1 نشانگر سطح پایین تر ، عدد 2 سطح متوسط ، و عدد 3 یا 4 نشانگر سطوح بالاتر می باشد . و در نهایت عدد 5 نشانه تحصیلات تکمیلی می باشد . 2 رقم بعد نشانگر تعداد واحدهای درس می باشد . به طور مثال WLA101/03 یک درس سطح پایین با 3 واحد درسی می باشد در حالیکه BBM203/05 درس متوسطه با 5 واحد درسی و TEC305/10 یک درس سطح بالا با 10 واحد درسی می باشد .
 
دانشجویان چگونه می توانند برای انتخاب دروس راهنمایی شوند ؟
اگر دانشجوی جدید می باشید، دانشگاه به شما پیشنهاد می کند با مقطع پیش دانشگاهی یا دروس مربوط به سطوح پایین تر شروع کنند . دروسی که در این سطح ارائه می شوند شما را با دانش پایه ای مورد نیاز برای تحصیل در مقاطع بالاتر آماده می سازند و همچنین به شما کمک می کنند اعتماد به نفس خود را بالا برده و مهارت های لازم تحصیل را کسب نمائید .
 
یک دانشجو برای اخذ مدرک چند سال باید تحصیل کند ؟
طبق قوانین MQA/LAN ، باید حداقل 5 سال تحصیل کنید تا مدرک مورد نظر را اخذ نمائید . دانشگاه به شما پیشنهاد می کند که دروس انتخابی خود را در طول 5 سال بگذرانید تا یک پیشرفت تدریجی را تجربه نمائید .
 
حداکثر طول دوران تحصیل برای اخذ یک مدرک برای دانشجویان چند سال می باشد؟
هیچ محدودیتی برای طول دوره در این دانشگاه در نظر گرفته نشده است . اما، برای رشته هایی که اعتبار آنها باید از طرف سازمان های حرفه ای تعیین شود ، حداکثر طول دوران تحصیل توسط آنها تعیین می شود .
 
حداکثر دروسی که  در یک ترم می توان گذراند چند درس می باشد ؟
در هر ترم ، بیش از 4 درس نمی توانید بگذرانید .
 
برای گذراندن هر درس چند ساعت آموزش نیاز می باشد ؟
دروس ارائه شده در این دانشگاه بر اساس یک سیستم ماهیتی معمول واحدهای درسی شامل 3 واحد درسی می باشند . هر درس شامل 120 ساعت آموزش در هر ترم می باشد (18 هفته) و به عبارتی 7 ساعت آموزش در هر هفته نیاز می باشد .
 
آیا برای گذراندن درس جدید حتماً باید درس قبلی را گذراند ؟
به طور کل نه ، اما برخی دروس پیش نیاز دروس دیگر می باشند و برای گذراندن آنها باید در ابتدا دروس پیش نیاز را گذراند.
 
 
 
 

 

 
طبق قانون کپی رایت جمهوری اسلامی ایران کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به مدیر آن می باشد.
123movies