پيرو سوء استفاده مكرر برخي شركتها از مطالب و اطلاعات اين وب سايت، به اطلاع مي رساند كه اين وب سايت متعلق به گروه بين المللي مشاوره اي شريف (شركت پويا انديشان) مي باشد و هيچ نمايندگي به نام غير ندارد. لطفا جهت دريافت هرگونه خدمات صرفاً از طريق شماره هاي مندرج در اين وب سايت اقدام نماييد

پيرو سوء استفاده مكرر برخي شركتها از مطالب و اطلاعات اين وب سايت، به اطلاع مي رساند كه اين وب سايت متعلق به گروه بين المللي مشاوره اي شريف (شركت پويا انديشان) مي باشد و هيچ نمايندگي به نام غير ندارد. لطفا جهت دريافت هرگونه خدمات صرفاً از طريق شماره هاي مندرج در اين وب سايت اقدام نماييد

ثبت نام كاربر ورود به سايت

https://paperio-live.com

https://agario.red

rolex replica

https://naughtyworms.com


 جستجو

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 

 

دانشگاه USM در كليه مقاطع ( كارشناسي، ارشد، دكترا) جز رشته های پزشکی مورد تائيد وزارت علوم تحقيقات و فناوري جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
 

بررسي ساختار دانشگاه USM

 

دانشگاه USM (يو اس ام) بعد از اخذ موافقت نامه از مجلس قانونگذاري پيننگ كه مجوز ساخت يك كالج دانشگاهي را در ايالت مي داد، در سال 1962 طرح اوليه آن پايه گذاري شد. در ناحيه اي در سونگاي آرا ((Sungai Ara به وسيله نخست وزير وقت تونكو عبدالرحمان پوترالحاجي(Y.T.M Tunku Abdul Rahman Putra Al-Haj) در 7  اگوست 1967 سنگ بناي آن گذاشته شد.

سرانجام به منظور ايجاد يك محيط علمي بزرگتر و مناسبتر و برطرف نمودن احتياجات علمي و پژوهشي آينده كشور دانشگاه USM در ژوئن سال 1969 تاسيس شد.

در آوريل 1969پروفسور حمزه سندوت (Hamzah Sendut) به عنوان قائم مقام دانشگاه انتخاب شد. دو ماه بعد يك گروه 57 نفري از دانشجويان پذيرفته شدند و تحصيل خود را در دانشگاه آغاز كردند كه مي توان گفت نقطه پيشرفت و توسعه دانشگاه USM (يو اس ام) از همين زمان آغاز شد.

از آنجائي كه منطقه سونگاي آرا ((Sungai Ara نمي توانست به سرعت توسعه پيدا كند. گروه ايجاد شده در كالج آموزشي معلمان مالايا درخواست وام از وزارت آموزش نمودند.

در1971، پرديس دانشگاه با يك ساختار زيربنايي و جامع طراحي شده و با موقعيتي بسيار زيبا و در منطقه اي با وسعت حدود20 هكتار، جايگزين كمپ قديمي در سونگاي آرا ((Sungai Ara شد. چشم انداز  تپه ها و سرسبزي  كه به ساحل زيباي دريا منتهي مي شود در اين منطقه بسيار جذاب است.

 

بررسي ساختار آموزشي دانشگاه USM

 

دانشگاه USM (يو اس ام)  يكي از سه دانشگاه مالزي است كه با عنوان " مركز تحقيقاتي پژوهشي" شناخته شده است. دانشگاه USM (يو اس ام)دانشگاهي با اعتبار جهاني داراي برترين رشته هاي تحصيلات تكميلي و پروژه هاي تحقيقاتي مي باشد. شايان ذكر است كه اين دانشگاه  با به كار گيري  برنامه هاي استراتژيك و پياده سازي مكانيزم هاي R&D  و كمك كاركنان آموزشي متخصص و شايسته و پشتيباني منابع انساني كار آمد، در دهه اخير موفق به اخذ چندين تنديس بين المللي شده است. از همان ابتدا، دانشگاه USM (يو اس ام)  سيستم آموزشي نويني را برخلاف سيستم هاي سنتي كالج ها اجرا كرد. آنچه كه اين سيستم را متمايز مي سازد اين است كه هر مركز مي تواند نيازهايي را كه در هر بخش از تحصيل مورد توجه است را كاملاً تحت پوشش قرار دهد و همزمان به دانشجويان اين فرصت داده مي شود كه بتوانند  مطالب آموزشي كه توسط ديگر دانشكده ها ارائه مي شود را مورد بررسي قرار دهند.

در حال حاضر دانشگاه USM (يو اس ام)  ارائه كننده دروس به بيش از 20.000 دانشجو در مقاطع كارشناسي، ارشد  و  دكترا مي باشد و اين پتانسيل بالا دانشگاه USM (يو اس ام)  را تبديل به يك دانشگاه معتبر و مشهور در سطح بين المللي و جهاني  كرده است.

اخيراً جمعيت دانشجويي فارغ التحصيل دانشگاه USM (يو اس ام) شامل 6.687دانشجو است كه بيش از20درصد كل دانشجويان را تشكيل مي دهد و در حدود 1.424 نفر از آنها دانشجوي خارجي مي باشند. اين دانشجويان در 20 دانشكده  و در4 مركز آموزشي در رشته هاي پزشكي، علوم پايه و تكنولوژي، فني و مهندسي و هنر در مقاطع كارشناسي ارشد و دكترا مشغول به تحصيل مي باشند.

در خصوص عوامل جذب دانشجويان فارغ التحصيل به دانشگاه USM (يو اس ام)  مي توان به وجود امكانات بي نظير و مطابق آخرين تكنولوژي روز دنيا براي تحقيقات و كاركنان  متخصص و ماهر اشاره كرد.

 

مركز دانشجويي تحصيلات تكميلي IGS :

 

"مركز دانشجويي تحصيلات تكميلي" (Board Graduate Studies) يا  IGS دانشگاه USM (يو اس ام) در 16 نوامبر سال 1991 به عنوان يك رهبر و نظارت كننده بر همه امور دانشجويي در تمامي رشته هاي دانشگاهي با اهدافي چون، افزايش تعداد دانشجويان تحصيلات تكميلي و اطمينان از كيفيت آموزشي دانشگاه ها ساخته شد. IGS داراي عملكرد اجرايي مستقل بوده و به طور كلي رشته هاي مختلف در دانشگاه تحت نظارت هيئت تحصيلات تكميلي مي باشد و همه امور دانشگاهي دانشجويان دانشكده مربوطه نيز بر عهده آن است.

اين اداره اطمينان مي دهد دانشجويان تحصيلات تكميلي با بهترين امكانات تحقيقاتي تحت نظر اساتيد متخصص و شايسته با پشتوانه اي محكم در رشته هاي تحقيقاتي خود مشغول به تحصيل باشند.

 

مجموعه هاي دانشگاهUSM

 

دانشگاه USM (يو اس ام) شامل سه مجموعه دانشگاهي مجزا است. دانشكده  علوم ((main campus  درجزيره پيننگ(Penang) دانشكده  مهندسي تقريبا 30كيلومتري دانشكده علوم و دانشكده پزشكي و دندانپزشكي در كلانتان(Kelantan)  در 300 كيلوتري دانشكده علوم، در سواحل شرقي مالزي واقع شده است.

پيننگ يكي از بهترين شهرها براي سكونت در مالزي مي باشد. پيننگ جزيره ايست كه در قسمت غربي مالزي واقع شده است و داراي جمعيتي نزديك به يك ميليون نفر و اجتماعي متشكل از چندين نژاد كه توجه توريستهاي زيادي را به خود جلب كرده است. شهري توريستي صنعتي با نيروي كار ماهر و كار آمد و از لحاظ زير ساختي، اقتصادي وتحصيلي از بهترينها در كشور مالزيست. همراه با شهرهاي ديگر در دنيا  هزينه هاي زندگي در سالهاي اخير كمي افزايش يافته اما هنوز هم زندگي در پيننگ در مقايسه با شهرهاي ديگري چون سنگاپور، بانكوك، هنگ كنگ و كوالالامپور به مراتب ارزانتر است.

ايالت كلانتان به عنوان مهد فرهنگ مالزي شناخته شده است و پايتخت آن كوتا بارو (Kota Bharu) ناميده مي شود. داشتن فرهنگها و سنتهاي غني و مهارتهاي صنعتي  عواملي است كه اين منطقه را  مورد توجه قرار مي دهد.

كلانتان به خاطر توليد لباسهايي از پارچه هاي طراحي شده و به عنوان يك مركز پيشرفته در هنرهاي سنتي  مانند Wayang Kulit ،Dikir Barat ،Mak Yong و همچنين به خاطر داشتن ورزشهاي سنتي Kite-Flying  و Top-Spinning بسيار مشهور است.

كلانتان در شمال شرقي پنينسولوا (Peninsulva) واقع شده و جمعيتي در  حدود يك و نيم ميليون نفر دارد كه بخش اصلي آن را مردم مالايي و 7 درصد آن را مردم تايلندي، هندي و چيني تشكيل مي دهد. اقتصاد اين شهر بر اساس كشاورزي است به طبع ديدن شاليزارهاي فرواون تعجب آور نخواهد بود. پرورش ماهي يكي ديگر از فعاليت هاي اقتصادي مردم اين شهر است. كلانتان سواحل شني زيبايي دارد كه باعث جذب توريستهاي فرواني به خود شده است.

 

ويزا

 

صرف نظر از كشور محل اقامتتان، پاسپورت شما مجددا كنترل مي شود. بنابراين از اعتبار تاريخ پاسپورتتان اطمينان داشته باشيد و نامه پذيرش دانشگاه USM (يو اس ام) را حتماً همراه داشته باشيد. ويزاي شما بسته به كشورتان  از دوهفته تا دو ماه تمديد مي شود.

 

ويزاي همراهان

 

در دانشگاه USM (يو اس ام)  يك دانشجو  مي تواند براي همسر و فرزندانش در سازمان مهاجرت درخواست ويزاي همراه كند.

اگر شما متقاضي ويزاي همراه براي همسر و فرزندانتان هستيد نيازمند به تهيه كپي از سند ازدواج و شناسنامه فرزندان و گذرنامه ايشان مي باشيد.

 

سفر به دانشگاه  USM

 

راههاي رسيدن به پيننگ (Penang) و كمپ اصلي دانشگاه USM (يو اس ام):

1.سفر با هواپيما

پيننگ ((Penang داراي پروازهاي مستقيم زيادي از سنگاپور، بانكوك و چين است كه به صورت روزانه انجام مي شوند. اگر چه پروازهاي بين المللي زيادي به فرودگاه اين شهر انجام مي شود اما بهتر است مسافران ابتدا با پروازهاي كوالالامپور به مالزي و سپس با پروازهاي داخلي به پيننگ ((Penang سفر كنند. فرودگاه بين المللي پيننگ در فاصله 20 كيلومتري از دانشگاه USM (يو اس ام) قراردارد. تاكسيها داراي قيمت ثابت از فرودگاه به مناطق مختلف منطقه هستند و مسافران كرايه تاكسي را به غرفه هاي ويژه تاكسيراني پرداخت كرده و كوپن دريافت مي نمايند. كرايه تاكسيهاي ليموزين كمي از بقيه اتومبيل ها بالاتر است. به طور كلي كرايه تاكسي تا دانشگاه USM (يو اس ام) حدود  8 دلار در  روز  و 10 دلار در شب مي باشد.

 

2. مسافرت با قايق

مسافرين مي توانند بوسيله قايق از باتر ورث Butterworth در سواحل غربي مالزي به جزيره پيننگ بروند كه اين سرويس ها براي جابجايي مسافران و وسايل نقليه آنها قابل دسترسي مي باشد. بليط اين نوع سرويس ها به صورت رفت و برگشت خريداري مي شود و كرايه آن براي بزرگسالان 10 دلار و براي كودكان 5 دلار است و هزينه حمل وسايل نقليه به ظرفيت موتور آن ماشين و تعداد مسافران بستگي دارد.

زمانيكه شما وارد جزيره شديد ميتوانيد با تاكسي و يا اتوبوس به دانشگاه USM (يو اس ام) برويد. كرايه تاكسي از محل قايق ها تا دانشگاه در حدود 5 دلار است.

 

3.سفر از طريق پل پيننگ Penang

پل پيننگ رسما در تاريخ 14 سپتامبر 1985 افتتاح شد. اين پل 13.5 كيلومتري كه در زمره طولاني ترين پلهاي جهان قرار مي گيرد به عنوان نماد شكوفايي مالزي نوين شناخته مي شود. اين پل امكان رانندگي  از سواحل غربي مالزي تا جزيره را فراهم مي كند. هزينه عوارض براي تمامي ماشين ها يكسان و در حدود 2 دلار است و تا جزيره و دانشگاه USM (يو اس ام) هيچ هزينه اي ديگري گرفته نمي شود. اگر شما با اتوبوس به جزيره سفر مي كنيد شما از كمپ اصلي خواهيد گذشت و در نزديكي شهر كوچكي به نام گلوگر(Gelugor) پياده مي شويد. يك فاصله پياده روي از اين منطقه تا دانشگاه USM (يو اس ام) وجود دارد كه شما مي توانيد آن را با تاكسي هايي كه در دسترس است طي كنيد.

 

راههاي رسيدن به كلانتان Kelantan و كمپ دانشگاهUSM:

 

1.با هواپيما

فرودگاه مالزي روزانه پروازهايي از پيننگ و كوالالامپور به كوتا بارو (Kota Bharu) انجام مي دهد. پلانگي اير (Pelangi Air) نيز روزانه از كوالالامپور به كوتا بارو(Kota Bharu) پرواز انجام مي دهد.

 

2.با قطار

مسير قطار سريع السير از كوالالامپور به كلانتان، در واكاف بارو(Wakaf Bahru) و تومپت (Tumpat) به پايان مي رسد. سپس از اين دو نقطه شما مي توانيد به وسيله تاكسي و يا اتوبوس به كلانتان برويد. مسيرهاي توقف درراه در فاصله اين نقاط شامل :Pasir mas, Tanah Merah, Kuala Krai, Gua Musang  

مي باشند.

 

3- مسيرهاي جاده اي

يك شبكه بي نظير جاده اي شهر اصلي پنينسولار (Peninsular) را به كلانتان (Kelantan) متصل مي كند.

از كوالالاكپور جاده هاي زميني به طرف شرق، در طول بزرگراه كاراك (Karak) شما را به كوآنتان ((Kuantan در پيننگ مي رساند، طي كردن اين مسير در حدود3 ساعت طول مي كشد.

بقيه سفر از كوآنتان ((Kuantan به كوتا بارو (Kota Bharu) در حدود4 ساعت و نيم به طول مي انجامد.

جاده اصلي به سمت شمال در طول جزيره از ميان  دهكده هايي با چشم اندازهاي زيبا عبور مي كند و امكان ديدن مناظر زيباي ساحلي مشرف به درياي چين جنوبي را فراهم مي سازد.

جاده داخلي به سمت كوتا بارو (Kota Bharu) از بزرگراه كاراك (Karak) در Bentong منحرف شده و با حركت در طول جاده شمالي ادامه يافته وبه رائوب (Raub) و سپس  به گوآموسانگ(Gua Musang) و بعد به كوتا بارو (Kota Bharu) مي رسد.

يك مسير ديگر در بزرگراه كاراك (Karak) در تمرلو (Temerloh) براي انتخاب وجود دارد كه پس از گذشتن از ميان جرانتوت(Jerantut)، بنتا(Benta)  و گوآموسانگ(Gua Musang) به كوتا بارو (Kota Bharu) مي رسد.

همچنين راه شما از مسير پيننگ، شما ابتدا به گريك ويا سونگاي (Grik via Sungai) در كده آ (Kedah) مي رسيد و سپس با سفر در طول بزرگراه جنوبي- شرقي به جليJeli)) در كلانتان ((Kelantan و بعد از آن با ادامه دادن سفر به كوتا بارو (Kota Bharu) مي رسيد. طي كردن اين مسير از پيننگ 7 ساعت طول مي كشد.

 

 

>> ساختار آموزشي دانشگاه USM

>> امكانات آموزشي رفاهي دانشگاه USM

>>

ليست رشته و شهريه دانشگاه USM (كارشناسي)

>>ليست رشته و شهريه دانشگاه USM (ارشد و دكترا)

>> ليست دانشكده هاي دانشگاه USM (ارشد و دكترا)

>> زمان شروع ترم و تاريخ تحويل مدارك دانشگاه USM

>> دانلود فرمهاي مورد نياز دانشگاه USM

>> بررسي وضعيت پذيرش شما در دانشگاه USM

>> نقشه دانشگاه هاي مالزي 

 

 

دانشگاه USM در كليه مقاطع ( كارشناسي، ارشد، دكترا) جز رشته های پزشکی مورد تائيد وزارت علوم تحقيقات و فناوري جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
 

بررسي ساختار دانشگاه USM

 

دانشگاه USM (يو اس ام) بعد از اخذ موافقت نامه از مجلس قانونگذاري پيننگ كه مجوز ساخت يك كالج دانشگاهي را در ايالت مي داد، در سال 1962 طرح اوليه آن پايه گذاري شد. در ناحيه اي در سونگاي آرا ((Sungai Ara به وسيله نخست وزير وقت تونكو عبدالرحمان پوترالحاجي(Y.T.M Tunku Abdul Rahman Putra Al-Haj) در 7  اگوست 1967 سنگ بناي آن گذاشته شد.

سرانجام به منظور ايجاد يك محيط علمي بزرگتر و مناسبتر و برطرف نمودن احتياجات علمي و پژوهشي آينده كشور دانشگاه USM در ژوئن سال 1969 تاسيس شد.

در آوريل 1969پروفسور حمزه سندوت (Hamzah Sendut) به عنوان قائم مقام دانشگاه انتخاب شد. دو ماه بعد يك گروه 57 نفري از دانشجويان پذيرفته شدند و تحصيل خود را در دانشگاه آغاز كردند كه مي توان گفت نقطه پيشرفت و توسعه دانشگاه USM (يو اس ام) از همين زمان آغاز شد.

از آنجائي كه منطقه سونگاي آرا ((Sungai Ara نمي توانست به سرعت توسعه پيدا كند. گروه ايجاد شده در كالج آموزشي معلمان مالايا درخواست وام از وزارت آموزش نمودند.

در1971، پرديس دانشگاه با يك ساختار زيربنايي و جامع طراحي شده و با موقعيتي بسيار زيبا و در منطقه اي با وسعت حدود20 هكتار، جايگزين كمپ قديمي در سونگاي آرا ((Sungai Ara شد. چشم انداز  تپه ها و سرسبزي  كه به ساحل زيباي دريا منتهي مي شود در اين منطقه بسيار جذاب است.

 

بررسي ساختار آموزشي دانشگاه USM

 

دانشگاه USM (يو اس ام)  يكي از سه دانشگاه مالزي است كه با عنوان " مركز تحقيقاتي پژوهشي" شناخته شده است. دانشگاه USM (يو اس ام)دانشگاهي با اعتبار جهاني داراي برترين رشته هاي تحصيلات تكميلي و پروژه هاي تحقيقاتي مي باشد. شايان ذكر است كه اين دانشگاه  با به كار گيري  برنامه هاي استراتژيك و پياده سازي مكانيزم هاي R&D  و كمك كاركنان آموزشي متخصص و شايسته و پشتيباني منابع انساني كار آمد، در دهه اخير موفق به اخذ چندين تنديس بين المللي شده است. از همان ابتدا، دانشگاه USM (يو اس ام)  سيستم آموزشي نويني را برخلاف سيستم هاي سنتي كالج ها اجرا كرد. آنچه كه اين سيستم را متمايز مي سازد اين است كه هر مركز مي تواند نيازهايي را كه در هر بخش از تحصيل مورد توجه است را كاملاً تحت پوشش قرار دهد و همزمان به دانشجويان اين فرصت داده مي شود كه بتوانند  مطالب آموزشي كه توسط ديگر دانشكده ها ارائه مي شود را مورد بررسي قرار دهند.

در حال حاضر دانشگاه USM (يو اس ام)  ارائه كننده دروس به بيش از 20.000 دانشجو در مقاطع كارشناسي، ارشد  و  دكترا مي باشد و اين پتانسيل بالا دانشگاه USM (يو اس ام)  را تبديل به يك دانشگاه معتبر و مشهور در سطح بين المللي و جهاني  كرده است.

اخيراً جمعيت دانشجويي فارغ التحصيل دانشگاه USM (يو اس ام) شامل 6.687دانشجو است كه بيش از20درصد كل دانشجويان را تشكيل مي دهد و در حدود 1.424 نفر از آنها دانشجوي خارجي مي باشند. اين دانشجويان در 20 دانشكده  و در4 مركز آموزشي در رشته هاي پزشكي، علوم پايه و تكنولوژي، فني و مهندسي و هنر در مقاطع كارشناسي ارشد و دكترا مشغول به تحصيل مي باشند.

در خصوص عوامل جذب دانشجويان فارغ التحصيل به دانشگاه USM (يو اس ام)  مي توان به وجود امكانات بي نظير و مطابق آخرين تكنولوژي روز دنيا براي تحقيقات و كاركنان  متخصص و ماهر اشاره كرد.

 

مركز دانشجويي تحصيلات تكميلي IGS :

 

"مركز دانشجويي تحصيلات تكميلي" (Board Graduate Studies) يا  IGS دانشگاه USM (يو اس ام) در 16 نوامبر سال 1991 به عنوان يك رهبر و نظارت كننده بر همه امور دانشجويي در تمامي رشته هاي دانشگاهي با اهدافي چون، افزايش تعداد دانشجويان تحصيلات تكميلي و اطمينان از كيفيت آموزشي دانشگاه ها ساخته شد. IGS داراي عملكرد اجرايي مستقل بوده و به طور كلي رشته هاي مختلف در دانشگاه تحت نظارت هيئت تحصيلات تكميلي مي باشد و همه امور دانشگاهي دانشجويان دانشكده مربوطه نيز بر عهده آن است.

اين اداره اطمينان مي دهد دانشجويان تحصيلات تكميلي با بهترين امكانات تحقيقاتي تحت نظر اساتيد متخصص و شايسته با پشتوانه اي محكم در رشته هاي تحقيقاتي خود مشغول به تحصيل باشند.

 

مجموعه هاي دانشگاهUSM

 

دانشگاه USM (يو اس ام) شامل سه مجموعه دانشگاهي مجزا است. دانشكده  علوم ((main campus  درجزيره پيننگ(Penang) دانشكده  مهندسي تقريبا 30كيلومتري دانشكده علوم و دانشكده پزشكي و دندانپزشكي در كلانتان(Kelantan)  در 300 كيلوتري دانشكده علوم، در سواحل شرقي مالزي واقع شده است.

پيننگ يكي از بهترين شهرها براي سكونت در مالزي مي باشد. پيننگ جزيره ايست كه در قسمت غربي مالزي واقع شده است و داراي جمعيتي نزديك به يك ميليون نفر و اجتماعي متشكل از چندين نژاد كه توجه توريستهاي زيادي را به خود جلب كرده است. شهري توريستي صنعتي با نيروي كار ماهر و كار آمد و از لحاظ زير ساختي، اقتصادي وتحصيلي از بهترينها در كشور مالزيست. همراه با شهرهاي ديگر در دنيا  هزينه هاي زندگي در سالهاي اخير كمي افزايش يافته اما هنوز هم زندگي در پيننگ در مقايسه با شهرهاي ديگري چون سنگاپور، بانكوك، هنگ كنگ و كوالالامپور به مراتب ارزانتر است.

ايالت كلانتان به عنوان مهد فرهنگ مالزي شناخته شده است و پايتخت آن كوتا بارو (Kota Bharu) ناميده مي شود. داشتن فرهنگها و سنتهاي غني و مهارتهاي صنعتي  عواملي است كه اين منطقه را  مورد توجه قرار مي دهد.

كلانتان به خاطر توليد لباسهايي از پارچه هاي طراحي شده و به عنوان يك مركز پيشرفته در هنرهاي سنتي  مانند Wayang Kulit ،Dikir Barat ،Mak Yong و همچنين به خاطر داشتن ورزشهاي سنتي Kite-Flying  و Top-Spinning بسيار مشهور است.

كلانتان در شمال شرقي پنينسولوا (Peninsulva) واقع شده و جمعيتي در  حدود يك و نيم ميليون نفر دارد كه بخش اصلي آن را مردم مالايي و 7 درصد آن را مردم تايلندي، هندي و چيني تشكيل مي دهد. اقتصاد اين شهر بر اساس كشاورزي است به طبع ديدن شاليزارهاي فرواون تعجب آور نخواهد بود. پرورش ماهي يكي ديگر از فعاليت هاي اقتصادي مردم اين شهر است. كلانتان سواحل شني زيبايي دارد كه باعث جذب توريستهاي فرواني به خود شده است.

 

ويزا

 

صرف نظر از كشور محل اقامتتان، پاسپورت شما مجددا كنترل مي شود. بنابراين از اعتبار تاريخ پاسپورتتان اطمينان داشته باشيد و نامه پذيرش دانشگاه USM (يو اس ام) را حتماً همراه داشته باشيد. ويزاي شما بسته به كشورتان  از دوهفته تا دو ماه تمديد مي شود.

 

ويزاي همراهان

 

در دانشگاه USM (يو اس ام)  يك دانشجو  مي تواند براي همسر و فرزندانش در سازمان مهاجرت درخواست ويزاي همراه كند.

اگر شما متقاضي ويزاي همراه براي همسر و فرزندانتان هستيد نيازمند به تهيه كپي از سند ازدواج و شناسنامه فرزندان و گذرنامه ايشان مي باشيد.

 

سفر به دانشگاه  USM

 

راههاي رسيدن به پيننگ (Penang) و كمپ اصلي دانشگاه USM (يو اس ام):

1.سفر با هواپيما

پيننگ ((Penang داراي پروازهاي مستقيم زيادي از سنگاپور، بانكوك و چين است كه به صورت روزانه انجام مي شوند. اگر چه پروازهاي بين المللي زيادي به فرودگاه اين شهر انجام مي شود اما بهتر است مسافران ابتدا با پروازهاي كوالالامپور به مالزي و سپس با پروازهاي داخلي به پيننگ ((Penang سفر كنند. فرودگاه بين المللي پيننگ در فاصله 20 كيلومتري از دانشگاه USM (يو اس ام) قراردارد. تاكسيها داراي قيمت ثابت از فرودگاه به مناطق مختلف منطقه هستند و مسافران كرايه تاكسي را به غرفه هاي ويژه تاكسيراني پرداخت كرده و كوپن دريافت مي نمايند. كرايه تاكسيهاي ليموزين كمي از بقيه اتومبيل ها بالاتر است. به طور كلي كرايه تاكسي تا دانشگاه USM (يو اس ام) حدود  8 دلار در  روز  و 10 دلار در شب مي باشد.

 

2. مسافرت با قايق

مسافرين مي توانند بوسيله قايق از باتر ورث Butterworth در سواحل غربي مالزي به جزيره پيننگ بروند كه اين سرويس ها براي جابجايي مسافران و وسايل نقليه آنها قابل دسترسي مي باشد. بليط اين نوع سرويس ها به صورت رفت و برگشت خريداري مي شود و كرايه آن براي بزرگسالان 10 دلار و براي كودكان 5 دلار است و هزينه حمل وسايل نقليه به ظرفيت موتور آن ماشين و تعداد مسافران بستگي دارد.

زمانيكه شما وارد جزيره شديد ميتوانيد با تاكسي و يا اتوبوس به دانشگاه USM (يو اس ام) برويد. كرايه تاكسي از محل قايق ها تا دانشگاه در حدود 5 دلار است.

 

3.سفر از طريق پل پيننگ Penang

پل پيننگ رسما در تاريخ 14 سپتامبر 1985 افتتاح شد. اين پل 13.5 كيلومتري كه در زمره طولاني ترين پلهاي جهان قرار مي گيرد به عنوان نماد شكوفايي مالزي نوين شناخته مي شود. اين پل امكان رانندگي  از سواحل غربي مالزي تا جزيره را فراهم مي كند. هزينه عوارض براي تمامي ماشين ها يكسان و در حدود 2 دلار است و تا جزيره و دانشگاه USM (يو اس ام) هيچ هزينه اي ديگري گرفته نمي شود. اگر شما با اتوبوس به جزيره سفر مي كنيد شما از كمپ اصلي خواهيد گذشت و در نزديكي شهر كوچكي به نام گلوگر(Gelugor) پياده مي شويد. يك فاصله پياده روي از اين منطقه تا دانشگاه USM (يو اس ام) وجود دارد كه شما مي توانيد آن را با تاكسي هايي كه در دسترس است طي كنيد.

 

راههاي رسيدن به كلانتان Kelantan و كمپ دانشگاهUSM:

 

1.با هواپيما

فرودگاه مالزي روزانه پروازهايي از پيننگ و كوالالامپور به كوتا بارو (Kota Bharu) انجام مي دهد. پلانگي اير (Pelangi Air) نيز روزانه از كوالالامپور به كوتا بارو(Kota Bharu) پرواز انجام مي دهد.

 

2.با قطار

مسير قطار سريع السير از كوالالامپور به كلانتان، در واكاف بارو(Wakaf Bahru) و تومپت (Tumpat) به پايان مي رسد. سپس از اين دو نقطه شما مي توانيد به وسيله تاكسي و يا اتوبوس به كلانتان برويد. مسيرهاي توقف درراه در فاصله اين نقاط شامل :Pasir mas, Tanah Merah, Kuala Krai, Gua Musang  

مي باشند.

 

3- مسيرهاي جاده اي

يك شبكه بي نظير جاده اي شهر اصلي پنينسولار (Peninsular) را به كلانتان (Kelantan) متصل مي كند.

از كوالالاكپور جاده هاي زميني به طرف شرق، در طول بزرگراه كاراك (Karak) شما را به كوآنتان ((Kuantan در پيننگ مي رساند، طي كردن اين مسير در حدود3 ساعت طول مي كشد.

بقيه سفر از كوآنتان ((Kuantan به كوتا بارو (Kota Bharu) در حدود4 ساعت و نيم به طول مي انجامد.

جاده اصلي به سمت شمال در طول جزيره از ميان  دهكده هايي با چشم اندازهاي زيبا عبور مي كند و امكان ديدن مناظر زيباي ساحلي مشرف به درياي چين جنوبي را فراهم مي سازد.

جاده داخلي به سمت كوتا بارو (Kota Bharu) از بزرگراه كاراك (Karak) در Bentong منحرف شده و با حركت در طول جاده شمالي ادامه يافته وبه رائوب (Raub) و سپس  به گوآموسانگ(Gua Musang) و بعد به كوتا بارو (Kota Bharu) مي رسد.

يك مسير ديگر در بزرگراه كاراك (Karak) در تمرلو (Temerloh) براي انتخاب وجود دارد كه پس از گذشتن از ميان جرانتوت(Jerantut)، بنتا(Benta)  و گوآموسانگ(Gua Musang) به كوتا بارو (Kota Bharu) مي رسد.

همچنين راه شما از مسير پيننگ، شما ابتدا به گريك ويا سونگاي (Grik via Sungai) در كده آ (Kedah) مي رسيد و سپس با سفر در طول بزرگراه جنوبي- شرقي به جليJeli)) در كلانتان ((Kelantan و بعد از آن با ادامه دادن سفر به كوتا بارو (Kota Bharu) مي رسيد. طي كردن اين مسير از پيننگ 7 ساعت طول مي كشد.

 

 

>> ساختار آموزشي دانشگاه USM

>> امكانات آموزشي رفاهي دانشگاه USM

>>

ليست رشته و شهريه دانشگاه USM (كارشناسي)

>>ليست رشته و شهريه دانشگاه USM (ارشد و دكترا)

>> ليست دانشكده هاي دانشگاه USM (ارشد و دكترا)

>> زمان شروع ترم و تاريخ تحويل مدارك دانشگاه USM

>> دانلود فرمهاي مورد نياز دانشگاه USM

>> بررسي وضعيت پذيرش شما در دانشگاه USM

>> نقشه دانشگاه هاي مالزي 

 

 
طبق قانون کپی رایت جمهوری اسلامی ایران کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به مدیر آن می باشد.
123movies