پيرو سوء استفاده مكرر برخي شركتها از مطالب و اطلاعات اين وب سايت، به اطلاع مي رساند كه اين وب سايت متعلق به گروه بين المللي مشاوره اي شريف (شركت پويا انديشان) مي باشد و هيچ نمايندگي به نام غير ندارد. لطفا جهت دريافت هرگونه خدمات صرفاً از طريق شماره هاي مندرج در اين وب سايت اقدام نماييد

پيرو سوء استفاده مكرر برخي شركتها از مطالب و اطلاعات اين وب سايت، به اطلاع مي رساند كه اين وب سايت متعلق به گروه بين المللي مشاوره اي شريف (شركت پويا انديشان) مي باشد و هيچ نمايندگي به نام غير ندارد. لطفا جهت دريافت هرگونه خدمات صرفاً از طريق شماره هاي مندرج در اين وب سايت اقدام نماييد

ثبت نام كاربر ورود به سايت

https://paperio-live.com

https://agario.red

rolex replica

https://naughtyworms.com


 جستجو

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 

 

دانشگاه UTM صرفاً در مقاطع  كارشناسي ارشد و  دكترا مورد تائيد وزارت علوم تحقيقات و فناوري جمهوري اسلامي ايران مي باشد.

 

سفر به دانشگاه UTM

 

جوهور بارو در فاصله 350 كيلومتري كوالالامپور واقع شده است. شما مي توانيد با پروازهاي بين المللي كه به  فرودگاه كوالالامپور رسيديد با پروازهاي داخلي به جوهور بارو سفر كنيد كه پروازي حدود 45 دقيقه در پيش خواهيد داشت و يا مي توانيد از فرودگاه به با قطارهاي سريع السير  به KL Central   برويد و از آنجا با قطار ديگري به جوهور بارو سفر كنيد كه حدود 6 ساعت زمان مي برد.   اگر تصميم داريد با قايقهاي كرايه اي برويد بايد در ايستگاه ملاكا و يا فري پياده شويد و بقيه مسير را تا دانشگاه UTM (يو تي ام)  تاكسي بگيريد. همچنين ميتوانيد از سنگاپور وارد جوهور شويد و از فرودگاه بين المللي سنگاپور تاكسي بگيريد وسفر شما  تا دانشگاه UTM (يو تي ام)  دو ساعت زمان مي برد.

  

تاريخچه دانشگاهUTM  

 

دانشگاه UTM (يو تي ام)  در سال 1930 و در قالب يك مدرسه تكنيكي ممتاز تاسيس شد و  در سال 1946 به رتبه دانشکده ترفيع یافت. پس از دو دهه تبديل به يک آکادمی تكنولوژي و سپس در سال 1975 موفق به اخذ رتبه دانشگاه گرديد.  نخست وزير پيشين مالزي دكتر مهاتير محمد  دانشگاه UTM (يو تي ام)   را  بعنوان دانشگاه كاشف لقب داده است. دانشگاه UTM (يو تي ام)   در سال 2002 تنديس MSC دريافت نمود. دانشگاه UTM (يو تي ام)  با 30 سال تجربه آموزش تحصيلات تكميلي داراي بيش از 85.000 فارغ التحصيل در مقطع كارشناسي و 6.000 فارغ التحصيل در مقطع كارشناسي ارشد و دكتراست.

 

معرفـی دانشـگاه UTM

 

 اگر بپذيريم كه روند زندگي مردم در قرن حاضر به سوي هر چه بيشتر الكترونيكي شدن است و نيز زندگي الكترونيكي را واقعيتي انكار ناپذير بدانیم، آنگاه در خواهيم يافت كه هيچ وجهي از زندگي بشري از تاثير اين پديده به دور نخواهد  ماند و نياز به علم ودانش فني  بيش از پيش محسوس خواهد شد. شهرت و آوازه اين دانشگاه در رشته هاي مهندسي و تكنولوژي مي باشد. دانشگاه UTM (يو تي ام)  با شهرتي جهاني با اهدافي چون نوآوری آموزشی و پژوهشي و تخصصهايي در زمينه گسترش خلاقيت منابع انساني و ابتكار در فن آوری و گسترش و بالا بردن زمینه هاي علمي فني و مهندسي و معماري تاسيس شد. دانشگاه UTM (يو تي ام)  با بيش از 20 مركز تحقيقاتي و پژوهشی و 4500 دانشجوی تحصيلات تکميلی مشغول به فعاليت است. نزديک بودن دانشگاه به قطبهای صنعتي فرصت خوبي را برای دانشجويان بوجود مي آورد تا بتوانند ارتباطی مفيد و نزديک با محيط حرفه ای آينده خود تجربه نمایند.

دانشگاه UTM (يو تي ام)  بیش از 25.000 دانشجو در کالج جوهوربارو  در منطقه جنوبی Pensular و بیش از 45.00 دانشجو در کالج کوالالامپور و علاوه بر آن بیش از 5000 دانشجوی خارجی در رشته های پاره وقت و بیش از 3000 فارغ التحصیل در زمينه های مختلف تخصصی دارد.

دانشگاه UTM (يو تي ام)  دارای بیش از 20 موسسه و مراکز تحقیقاتی علاوه بر  بخشهای علمی است که در زمینه تکنولوژی-آموزشی و تحقیقات مورد نیاز سرویس دهی می کنند.

 

 

دانشگاه UTM (يو تي ام)  یکی از دانشگاه های برجسته مالزی است که شهرتی جهانی در زمینه علوم فني مهندسي دارد. یکی از موسسات معتبری که بی وقفه اثرات بسیار مهمی در زمینه های علوم و فنون با تلاشهای یکپارچه و موزون خود داشته و بدون شك همه این اثرات را می توان به خاطر داشتن دانشجویان و کارکنان پویا دانست. این دانشگاه با داشتن نگرشی که به توسعه ی منابع انسانی خلاق و فني منتهی می شود خود را  با نیازهای جامعه سازگار می کند و در حال حاضر به عنوان یکی از موسسات معتبردر سطح جهانی است كه دارای شرایط بی نظیر فني و مهندسي و آموزشی می باشد.دانشگاه UTM (يو تي ام)  همچنين به خاطر داشتن متد هاي جديد در آموزش و تحقيقات مشهور است و مفتخر است که در ردیف اول  از آموزشهای تکنولوژیکی و حرفه ای قرار دارد. افزایش در تعداد تحقیقات انجام شده باعث  مشارکت های دائمی این موسسه  با موسسات تحقیقاتی و آموزشی هم به صورت داخلی  (بومي)  و هم به صورت خارجی ( بین المللی ) شده است و این به دانشگاه UTM (يو تي ام)  در حفظ رقابت و فراهم کردن آموزشهای وابسته و تحصیلات برای همه دانشجویان کمک کرده است.

 دانشگاه UTM (يو تي ام)  160 نشان تحقیقاتی دریافت کرده است و تقدیرهایی که شامل تقدیر از دانشمندان جوان ملی و تقدیر از مخترعین ملی را داراست که شامل 70 تقدیرنامه بین المللی از کشورهای ژنو، کره جنوبی، آلمان و آمریکا است و اینها همه به منظور واقعیت دادن به این امر است که این مرکز به یک دانشگاه تحقیقاتی معتبر در سطح جهاني  تبدیل شده است. در حال حاضر دانشگاه UTM (يو تي ام)  بر روی تحصیلات تكميلي متمرکز شده است و بیش از 100 رشته در مقاطع ارشد و دکترا در علم مهندسی و تکنولوژی ارائه می کند و برای امر آموزش بیش از 500 عضو متعهد از دانشکده فارغ التحصیلان با مدارج بین المللی به خدمت گرفته است.

تاسیس دانشکده تحصیلات تکمیلی در 1993 انعکاس دهنده اهمیتی است که دانشگاه به تحصیلات در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می دهد.

دانشگاه UTM (يو تي ام)  داراي دو كمپ در دو محل مختلف مي باشد، يكي در جنوبي ترين قسمت شبه جزيره مالزي منطقه جوهور بارو كه به فاصله چهار ساعت از کوالالامپور واقع شده است وداراي مساحتي بالغ بر18 هكتار است.  و کمپ ديگر در قلب كوالالامپور واقع شده است و به عنوان دانشكده شهر كوالالامپور مشهور است.

 

نحوه تحصیل در دانشگاه

 

دانشجویان بایستی با یکی از سه شرایط زیر در دوره های آموزشی ثبت نام کنند :

1- Thought Course ( فقط واحد درسي):

دانشجویان بایستی در مقطع كارشناسي ارشد، حداقل معادل 30 واحد درسی را کامل کرده و بایستی در پایان نمره حداقل معادل 0/3 CGPA را کسب نمایند.  20 واحد درسي كه شامل واحدهاي درسي  اجباري و انتخابي مي باشد.  هر درس شامل 2 یا 3 واحد است و ارزیابی بر اساس تکالیف انجام شده و امتحانات صورت می گیرد. پروپزال ارشد که در حدود 10 واحد است بایستی در یک ترم کامل شود و ارزیابی بر اساس پروپزال تحقیقاتی و یک مقاله پایانی است.

2-Research  (تحقيق و پژوهش):

دانشجوي مقطع كارشناسي ارشد و يا دكترا به صورت تحقيق و پژوهش، پروژه انتخابي او تحت نظر يك استاد و يا يك گروه از اساتيد نظارت و رسيدگي  مي شود،دانشجو براي دستيابي به دانشي جديد تحت نظارت گروه تحقيقات راهنمايي و هدايت مي شود.

فرایند تحصیلی دانشجویان، طي ارائه گزارش پيشرفت كار  كه در پایان هر ترم ارائه می شود، ارزیابی می شود و  براي اخذ مدرك بايد طي يك امتحان جامع (به صورت شفاهي) از پروژه خود دفاع كنند.

 

3- Taught Course& Research (ترکیبی از تحقيق و واحد درسي):

 

دانشجویان باید حداقل معادل 30 واحد درسی را کامل کرده و در پایان نمره حداقل معادل 0/3 CGPA را کسب نمایند. پروژه  ارشد که 4 تا 7 واحد است باید در طول 1 یا 2 ترم کامل شود و ارزیابی بر اساس پروپزال تحقیقاتی و یک مقاله پایانی است .

دوره Taught Course فقط برای دانشجویان ارشد است و هدف آن دریافت فهم عمیق از بعضی موضوعات پیچیده در رشته های وابسته است.

 

تقسیم بندی دوره ها

Main Term program ( دوره های اصلی )

 

این دوره ها در دانشگاه اسکودای دانشگاه UTM (يو تي ام)  برگزار می شود و ارائه کننده انواع مختلفی از آموزشها است بسیاری از پروژه ها در طول ساعات کاری نرمال اجراء می شود.

 

Executive Program (دوره های اجرایی)

 

این دوره ها در دانشگاه کوالالامپور و دیگر دانشکده ها دانشگاه UTM (يو تي ام)  برگزار می شود وشامل فرایندهای حرفه ای و اجرایی است. اصل ثبت نام به صورت نیمه وقت و پروژه ها اساسا در پایان هفته ارائه می شوند.

 

ارزیابی مدارک تحصیلی

 

مقررات کلی برای ثبت نام عبارتند از:

پذيرش در مقطع کارشناسی: حداقل 3 نمره در STPM و یا مدرک تحصیلی GCE سطح یک و یا امتحانات پیش دانشگاهی معادل دیگر، لازم است تمامی نمرات و یا مدرک در یک جلسه امتحان کسب شده باشد و برگه مقررات ویژه نيز تکمیل شود.

پذيرش در مقطع کارشناسی ارشد: مدرک کارشناسی با نمره قبولی خوب از دانشگاه UTM (يو تي ام)  و یا موسسه آموزش عالي که مورد تائید جلسه سنا باشد و یا مدرک معادل کارشناسی یا کارآموزی در زمینه های مرتبط و مورد تائید جلسه سنا.

پذيرش در مقطع دکترا: مدرک کارشناسی ارشد با نمره قبولی خوب از دانشگاه UTM (يو تي ام)   و یا موسسه و یا موسسه آموزش عالي که مورد تائید جلسه سنا باشد. یا مدرک معادل کارشناسی ارشد یا کارآموزی در زمینه های مرتبط و مورد تائید جلسه سنا.

توجه: برخی از دانشکده ها ممکن است موارد اضافه دیگری را برای ثبت نام و یا نمرات تحصیلی بالاتری را برای دروس خاص درخواست کنند.

 

مركزتحصیلات تکمیلی

 

دانشگاه UTM (يو تي ام)  مرکزی را برای فعالیتهای تحصیلات تكميلي در سراسر دانشگاه فراهم می کند. اين مركز  در سال 1985 به منظور سرعت بخشیدن به برنامه های فارغ التحصیلان در دانشگاه UTM (يو تي ام)  ساخته شد.

امروزه کارفرمایان در حال تلاش برای استخدام افرادی با دستاوردهای آموزشی بالا می باشند، آنها تلاش می کنند افراد مناسبی راکه از دانش کافی در زمینه مورد نظر برخوردار هستند و از مهارتها و توانائیهایی ملی و بین المللی بهره لازم را برده باشند استفاده کنند.

دانشگاه UTM (يو تي ام)  معتقد به اين امر مي باشد كه با به کار گیری كليه امكانات و شرايط  زمینه ای را فراهم کند که به یادگیری مادام العمر منتهی شود و اين بدان معناست كه تحصیلات شما در این مکان شروع می شود اما با فارغ التحصیل شدن شما به پایان نخواهد رسید بلکه با فارغ التحصیل شدن شما به یک مرحله جلوتر رهنمود مي شويد.

مهارتها و دانش کسب شده در این مکان شما را به فرد بسیار مفید و با ارزشی برای انجام  کارهای مختلف تبدیل خواهد کرد و به شما این اجازه را خواهد داد که زمان بیشتری را برای توسعه افکار و کسب تجربیات جدید صرف نمایید. مركز تحصیلات تکمیلی متعهد می شود که این اطمینان را به همه  دانشجویان بین المللی و داخلی بدهد که آنها  تمامی اطلاعات لازم را كسب كرده و به آنها کمک خواهد کرد که به آسانی در مقاطع بالاتر ( ارشد و دکترا) در دانشگاه UTM (يو تي ام)  پذیرفته شوند.

بعلاوه این مرکز متعهد می شود که تمامی برنامه های آموزشی را با دانشکده هماهنگ نماید و آموزشی با کیفیت بسیار بالا ارائه نماید. همچنین بر سوابق آموزشی و امتحانات دانشجویان در مقاطع ارشد و دکترا با هماهنگ سازی در 10 دانشکده در دانشگاه UTM (يو تي ام)  نظارت می کند و نقش اساسی در پشتیبانی دانشگاه UTM (يو تي ام)  برای تبدیل شدن به عنوان یک مرکز در سطح جهانی با آموزشها و تکنیک های بی نظیر را دارد .

 

دانشجویان بین المللی

 

بیش از 3000 دانشجوی بین المللی از بیش از 30 کشور در دانشگاه UTM (يو تي ام)  ثبت نام کرده اند و بسیاری از آنها در مقاطع تحصيلات تكميلي تحصیل می کنند. دانشجویان ارشد و دکترا از تحصیلاتی با کیفیت بالا در دانشگاه UTM (يو تي ام)  برخوردار می شوند ودر طول تحصیل دوستان زیادی را پیدا خواهند کرد. مركز تحصیلات تکمیلی خدمات بسیاری را به دانشجویان بین المللی قبل از ترک کشورشان و هنگام رسیدن به مالزی و در طول اقامتشان در مالزی ارائه می کند. SPS به دانشجویان اطلاعات و پشتیبانی لازم را ارائه می کند و به دانشجویان در تغییر وضعیت زندگی شان به عنوان یک دانشجو در دانشگاه UTM (يو تي ام)  کمک می کند.

دانشگاه برای همه دانشجویان جدید برنامه های آشنایی و راهنمایی را قبل از ثبت نام فراهم می کند. دانشگاه UTM (يو تي ام)  برای معرفی دانشگاه، شهر جوهور و مناطق اطراف آن  بسیاری از گشت ها و سفر های کوتاه طراحی کرده است.

دانشگاه UTM (يو تي ام)  یکی از محدود دانشگاه هایی است که تضمین می کند  یک خوابگاه در محوطه دانشگاه برای دانشجویان دکترا و ارشد ( به تنهایی یا با خانواده هایشان )در سراسر دوره آموزشی ارائه کند.

دانشگاه UTM (يو تي ام)  همچنین بسیاری از فعالیتهای اجتماعی نظیر: سفرها، گردش های دسته جمعی، مسابقات ورزشی و برنامه های مذهبی را برای دانشجویان بین المللی سازماندهی می کند و با این برنامه ها دانشجویان خواهند فهمید که ماندن در دانشگاه UTM (يو تي ام)  لذت بخش است.

 

International Postgraduate Student Society (IPSS)

 

IPSS یک سازمان اجتماعی - فرهنگی است که برای ارتقاء و اطلاع رسانی و پیوستگی در میان دانشجویان مالزیایی و بین المللی در دانشگاه UTM (يو تي ام)  برقرار شده است. هدف اصلی این جامعه خلق یک جامعه دانشجویی بین المللی یکپارچه و هماهنگ است و آسایش و علاقمندی را برای همه اعضا دانشگاه UTM (يو تي ام)  تامین می کند.

علاوه بر IPSS انجمن دانشجویان بین المللی دیگری نیز وجود دارند، از قبيل: انجمن دانشجویان مالایی PPI، انجمن دانشجویان پاکستانی PPS و.. که هدف آنها برطرف کردن نیازهای اعضایی از یک جامعه ویژه می باشد.

 بسیاری از فعالیتها به وسیله این انجمن ها سازماندهی می شوند مانند: سفر به مکانهای جالب در مالزی، گردشهای دسته جمعی، رویدادهای ورزشی فعالیتهای مذهبی و غيره.

با ارائه این خدمات دانشجویان ترغیب می شوند که با اعضاء کمیته اجرایی و یا نماینده کشورشان پیش و یا هنگام رسیدن تماس برقرار کنند.

 

 

 
 

 

دانشگاه UTM صرفاً در مقاطع  كارشناسي ارشد و  دكترا مورد تائيد وزارت علوم تحقيقات و فناوري جمهوري اسلامي ايران مي باشد.

 

سفر به دانشگاه UTM

 

جوهور بارو در فاصله 350 كيلومتري كوالالامپور واقع شده است. شما مي توانيد با پروازهاي بين المللي كه به  فرودگاه كوالالامپور رسيديد با پروازهاي داخلي به جوهور بارو سفر كنيد كه پروازي حدود 45 دقيقه در پيش خواهيد داشت و يا مي توانيد از فرودگاه به با قطارهاي سريع السير  به KL Central   برويد و از آنجا با قطار ديگري به جوهور بارو سفر كنيد كه حدود 6 ساعت زمان مي برد.   اگر تصميم داريد با قايقهاي كرايه اي برويد بايد در ايستگاه ملاكا و يا فري پياده شويد و بقيه مسير را تا دانشگاه UTM (يو تي ام)  تاكسي بگيريد. همچنين ميتوانيد از سنگاپور وارد جوهور شويد و از فرودگاه بين المللي سنگاپور تاكسي بگيريد وسفر شما  تا دانشگاه UTM (يو تي ام)  دو ساعت زمان مي برد.

  

تاريخچه دانشگاهUTM  

 

دانشگاه UTM (يو تي ام)  در سال 1930 و در قالب يك مدرسه تكنيكي ممتاز تاسيس شد و  در سال 1946 به رتبه دانشکده ترفيع یافت. پس از دو دهه تبديل به يک آکادمی تكنولوژي و سپس در سال 1975 موفق به اخذ رتبه دانشگاه گرديد.  نخست وزير پيشين مالزي دكتر مهاتير محمد  دانشگاه UTM (يو تي ام)   را  بعنوان دانشگاه كاشف لقب داده است. دانشگاه UTM (يو تي ام)   در سال 2002 تنديس MSC دريافت نمود. دانشگاه UTM (يو تي ام)  با 30 سال تجربه آموزش تحصيلات تكميلي داراي بيش از 85.000 فارغ التحصيل در مقطع كارشناسي و 6.000 فارغ التحصيل در مقطع كارشناسي ارشد و دكتراست.

 

معرفـی دانشـگاه UTM

 

 اگر بپذيريم كه روند زندگي مردم در قرن حاضر به سوي هر چه بيشتر الكترونيكي شدن است و نيز زندگي الكترونيكي را واقعيتي انكار ناپذير بدانیم، آنگاه در خواهيم يافت كه هيچ وجهي از زندگي بشري از تاثير اين پديده به دور نخواهد  ماند و نياز به علم ودانش فني  بيش از پيش محسوس خواهد شد. شهرت و آوازه اين دانشگاه در رشته هاي مهندسي و تكنولوژي مي باشد. دانشگاه UTM (يو تي ام)  با شهرتي جهاني با اهدافي چون نوآوری آموزشی و پژوهشي و تخصصهايي در زمينه گسترش خلاقيت منابع انساني و ابتكار در فن آوری و گسترش و بالا بردن زمینه هاي علمي فني و مهندسي و معماري تاسيس شد. دانشگاه UTM (يو تي ام)  با بيش از 20 مركز تحقيقاتي و پژوهشی و 4500 دانشجوی تحصيلات تکميلی مشغول به فعاليت است. نزديک بودن دانشگاه به قطبهای صنعتي فرصت خوبي را برای دانشجويان بوجود مي آورد تا بتوانند ارتباطی مفيد و نزديک با محيط حرفه ای آينده خود تجربه نمایند.

دانشگاه UTM (يو تي ام)  بیش از 25.000 دانشجو در کالج جوهوربارو  در منطقه جنوبی Pensular و بیش از 45.00 دانشجو در کالج کوالالامپور و علاوه بر آن بیش از 5000 دانشجوی خارجی در رشته های پاره وقت و بیش از 3000 فارغ التحصیل در زمينه های مختلف تخصصی دارد.

دانشگاه UTM (يو تي ام)  دارای بیش از 20 موسسه و مراکز تحقیقاتی علاوه بر  بخشهای علمی است که در زمینه تکنولوژی-آموزشی و تحقیقات مورد نیاز سرویس دهی می کنند.

 

 

دانشگاه UTM (يو تي ام)  یکی از دانشگاه های برجسته مالزی است که شهرتی جهانی در زمینه علوم فني مهندسي دارد. یکی از موسسات معتبری که بی وقفه اثرات بسیار مهمی در زمینه های علوم و فنون با تلاشهای یکپارچه و موزون خود داشته و بدون شك همه این اثرات را می توان به خاطر داشتن دانشجویان و کارکنان پویا دانست. این دانشگاه با داشتن نگرشی که به توسعه ی منابع انسانی خلاق و فني منتهی می شود خود را  با نیازهای جامعه سازگار می کند و در حال حاضر به عنوان یکی از موسسات معتبردر سطح جهانی است كه دارای شرایط بی نظیر فني و مهندسي و آموزشی می باشد.دانشگاه UTM (يو تي ام)  همچنين به خاطر داشتن متد هاي جديد در آموزش و تحقيقات مشهور است و مفتخر است که در ردیف اول  از آموزشهای تکنولوژیکی و حرفه ای قرار دارد. افزایش در تعداد تحقیقات انجام شده باعث  مشارکت های دائمی این موسسه  با موسسات تحقیقاتی و آموزشی هم به صورت داخلی  (بومي)  و هم به صورت خارجی ( بین المللی ) شده است و این به دانشگاه UTM (يو تي ام)  در حفظ رقابت و فراهم کردن آموزشهای وابسته و تحصیلات برای همه دانشجویان کمک کرده است.

 دانشگاه UTM (يو تي ام)  160 نشان تحقیقاتی دریافت کرده است و تقدیرهایی که شامل تقدیر از دانشمندان جوان ملی و تقدیر از مخترعین ملی را داراست که شامل 70 تقدیرنامه بین المللی از کشورهای ژنو، کره جنوبی، آلمان و آمریکا است و اینها همه به منظور واقعیت دادن به این امر است که این مرکز به یک دانشگاه تحقیقاتی معتبر در سطح جهاني  تبدیل شده است. در حال حاضر دانشگاه UTM (يو تي ام)  بر روی تحصیلات تكميلي متمرکز شده است و بیش از 100 رشته در مقاطع ارشد و دکترا در علم مهندسی و تکنولوژی ارائه می کند و برای امر آموزش بیش از 500 عضو متعهد از دانشکده فارغ التحصیلان با مدارج بین المللی به خدمت گرفته است.

تاسیس دانشکده تحصیلات تکمیلی در 1993 انعکاس دهنده اهمیتی است که دانشگاه به تحصیلات در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می دهد.

دانشگاه UTM (يو تي ام)  داراي دو كمپ در دو محل مختلف مي باشد، يكي در جنوبي ترين قسمت شبه جزيره مالزي منطقه جوهور بارو كه به فاصله چهار ساعت از کوالالامپور واقع شده است وداراي مساحتي بالغ بر18 هكتار است.  و کمپ ديگر در قلب كوالالامپور واقع شده است و به عنوان دانشكده شهر كوالالامپور مشهور است.

 

نحوه تحصیل در دانشگاه

 

دانشجویان بایستی با یکی از سه شرایط زیر در دوره های آموزشی ثبت نام کنند :

1- Thought Course ( فقط واحد درسي):

دانشجویان بایستی در مقطع كارشناسي ارشد، حداقل معادل 30 واحد درسی را کامل کرده و بایستی در پایان نمره حداقل معادل 0/3 CGPA را کسب نمایند.  20 واحد درسي كه شامل واحدهاي درسي  اجباري و انتخابي مي باشد.  هر درس شامل 2 یا 3 واحد است و ارزیابی بر اساس تکالیف انجام شده و امتحانات صورت می گیرد. پروپزال ارشد که در حدود 10 واحد است بایستی در یک ترم کامل شود و ارزیابی بر اساس پروپزال تحقیقاتی و یک مقاله پایانی است.

2-Research  (تحقيق و پژوهش):

دانشجوي مقطع كارشناسي ارشد و يا دكترا به صورت تحقيق و پژوهش، پروژه انتخابي او تحت نظر يك استاد و يا يك گروه از اساتيد نظارت و رسيدگي  مي شود،دانشجو براي دستيابي به دانشي جديد تحت نظارت گروه تحقيقات راهنمايي و هدايت مي شود.

فرایند تحصیلی دانشجویان، طي ارائه گزارش پيشرفت كار  كه در پایان هر ترم ارائه می شود، ارزیابی می شود و  براي اخذ مدرك بايد طي يك امتحان جامع (به صورت شفاهي) از پروژه خود دفاع كنند.

 

3- Taught Course& Research (ترکیبی از تحقيق و واحد درسي):

 

دانشجویان باید حداقل معادل 30 واحد درسی را کامل کرده و در پایان نمره حداقل معادل 0/3 CGPA را کسب نمایند. پروژه  ارشد که 4 تا 7 واحد است باید در طول 1 یا 2 ترم کامل شود و ارزیابی بر اساس پروپزال تحقیقاتی و یک مقاله پایانی است .

دوره Taught Course فقط برای دانشجویان ارشد است و هدف آن دریافت فهم عمیق از بعضی موضوعات پیچیده در رشته های وابسته است.

 

تقسیم بندی دوره ها

Main Term program ( دوره های اصلی )

 

این دوره ها در دانشگاه اسکودای دانشگاه UTM (يو تي ام)  برگزار می شود و ارائه کننده انواع مختلفی از آموزشها است بسیاری از پروژه ها در طول ساعات کاری نرمال اجراء می شود.

 

Executive Program (دوره های اجرایی)

 

این دوره ها در دانشگاه کوالالامپور و دیگر دانشکده ها دانشگاه UTM (يو تي ام)  برگزار می شود وشامل فرایندهای حرفه ای و اجرایی است. اصل ثبت نام به صورت نیمه وقت و پروژه ها اساسا در پایان هفته ارائه می شوند.

 

ارزیابی مدارک تحصیلی

 

مقررات کلی برای ثبت نام عبارتند از:

پذيرش در مقطع کارشناسی: حداقل 3 نمره در STPM و یا مدرک تحصیلی GCE سطح یک و یا امتحانات پیش دانشگاهی معادل دیگر، لازم است تمامی نمرات و یا مدرک در یک جلسه امتحان کسب شده باشد و برگه مقررات ویژه نيز تکمیل شود.

پذيرش در مقطع کارشناسی ارشد: مدرک کارشناسی با نمره قبولی خوب از دانشگاه UTM (يو تي ام)  و یا موسسه آموزش عالي که مورد تائید جلسه سنا باشد و یا مدرک معادل کارشناسی یا کارآموزی در زمینه های مرتبط و مورد تائید جلسه سنا.

پذيرش در مقطع دکترا: مدرک کارشناسی ارشد با نمره قبولی خوب از دانشگاه UTM (يو تي ام)   و یا موسسه و یا موسسه آموزش عالي که مورد تائید جلسه سنا باشد. یا مدرک معادل کارشناسی ارشد یا کارآموزی در زمینه های مرتبط و مورد تائید جلسه سنا.

توجه: برخی از دانشکده ها ممکن است موارد اضافه دیگری را برای ثبت نام و یا نمرات تحصیلی بالاتری را برای دروس خاص درخواست کنند.

 

مركزتحصیلات تکمیلی

 

دانشگاه UTM (يو تي ام)  مرکزی را برای فعالیتهای تحصیلات تكميلي در سراسر دانشگاه فراهم می کند. اين مركز  در سال 1985 به منظور سرعت بخشیدن به برنامه های فارغ التحصیلان در دانشگاه UTM (يو تي ام)  ساخته شد.

امروزه کارفرمایان در حال تلاش برای استخدام افرادی با دستاوردهای آموزشی بالا می باشند، آنها تلاش می کنند افراد مناسبی راکه از دانش کافی در زمینه مورد نظر برخوردار هستند و از مهارتها و توانائیهایی ملی و بین المللی بهره لازم را برده باشند استفاده کنند.

دانشگاه UTM (يو تي ام)  معتقد به اين امر مي باشد كه با به کار گیری كليه امكانات و شرايط  زمینه ای را فراهم کند که به یادگیری مادام العمر منتهی شود و اين بدان معناست كه تحصیلات شما در این مکان شروع می شود اما با فارغ التحصیل شدن شما به پایان نخواهد رسید بلکه با فارغ التحصیل شدن شما به یک مرحله جلوتر رهنمود مي شويد.

مهارتها و دانش کسب شده در این مکان شما را به فرد بسیار مفید و با ارزشی برای انجام  کارهای مختلف تبدیل خواهد کرد و به شما این اجازه را خواهد داد که زمان بیشتری را برای توسعه افکار و کسب تجربیات جدید صرف نمایید. مركز تحصیلات تکمیلی متعهد می شود که این اطمینان را به همه  دانشجویان بین المللی و داخلی بدهد که آنها  تمامی اطلاعات لازم را كسب كرده و به آنها کمک خواهد کرد که به آسانی در مقاطع بالاتر ( ارشد و دکترا) در دانشگاه UTM (يو تي ام)  پذیرفته شوند.

بعلاوه این مرکز متعهد می شود که تمامی برنامه های آموزشی را با دانشکده هماهنگ نماید و آموزشی با کیفیت بسیار بالا ارائه نماید. همچنین بر سوابق آموزشی و امتحانات دانشجویان در مقاطع ارشد و دکترا با هماهنگ سازی در 10 دانشکده در دانشگاه UTM (يو تي ام)  نظارت می کند و نقش اساسی در پشتیبانی دانشگاه UTM (يو تي ام)  برای تبدیل شدن به عنوان یک مرکز در سطح جهانی با آموزشها و تکنیک های بی نظیر را دارد .

 

دانشجویان بین المللی

 

بیش از 3000 دانشجوی بین المللی از بیش از 30 کشور در دانشگاه UTM (يو تي ام)  ثبت نام کرده اند و بسیاری از آنها در مقاطع تحصيلات تكميلي تحصیل می کنند. دانشجویان ارشد و دکترا از تحصیلاتی با کیفیت بالا در دانشگاه UTM (يو تي ام)  برخوردار می شوند ودر طول تحصیل دوستان زیادی را پیدا خواهند کرد. مركز تحصیلات تکمیلی خدمات بسیاری را به دانشجویان بین المللی قبل از ترک کشورشان و هنگام رسیدن به مالزی و در طول اقامتشان در مالزی ارائه می کند. SPS به دانشجویان اطلاعات و پشتیبانی لازم را ارائه می کند و به دانشجویان در تغییر وضعیت زندگی شان به عنوان یک دانشجو در دانشگاه UTM (يو تي ام)  کمک می کند.

دانشگاه برای همه دانشجویان جدید برنامه های آشنایی و راهنمایی را قبل از ثبت نام فراهم می کند. دانشگاه UTM (يو تي ام)  برای معرفی دانشگاه، شهر جوهور و مناطق اطراف آن  بسیاری از گشت ها و سفر های کوتاه طراحی کرده است.

دانشگاه UTM (يو تي ام)  یکی از محدود دانشگاه هایی است که تضمین می کند  یک خوابگاه در محوطه دانشگاه برای دانشجویان دکترا و ارشد ( به تنهایی یا با خانواده هایشان )در سراسر دوره آموزشی ارائه کند.

دانشگاه UTM (يو تي ام)  همچنین بسیاری از فعالیتهای اجتماعی نظیر: سفرها، گردش های دسته جمعی، مسابقات ورزشی و برنامه های مذهبی را برای دانشجویان بین المللی سازماندهی می کند و با این برنامه ها دانشجویان خواهند فهمید که ماندن در دانشگاه UTM (يو تي ام)  لذت بخش است.

 

International Postgraduate Student Society (IPSS)

 

IPSS یک سازمان اجتماعی - فرهنگی است که برای ارتقاء و اطلاع رسانی و پیوستگی در میان دانشجویان مالزیایی و بین المللی در دانشگاه UTM (يو تي ام)  برقرار شده است. هدف اصلی این جامعه خلق یک جامعه دانشجویی بین المللی یکپارچه و هماهنگ است و آسایش و علاقمندی را برای همه اعضا دانشگاه UTM (يو تي ام)  تامین می کند.

علاوه بر IPSS انجمن دانشجویان بین المللی دیگری نیز وجود دارند، از قبيل: انجمن دانشجویان مالایی PPI، انجمن دانشجویان پاکستانی PPS و.. که هدف آنها برطرف کردن نیازهای اعضایی از یک جامعه ویژه می باشد.

 بسیاری از فعالیتها به وسیله این انجمن ها سازماندهی می شوند مانند: سفر به مکانهای جالب در مالزی، گردشهای دسته جمعی، رویدادهای ورزشی فعالیتهای مذهبی و غيره.

با ارائه این خدمات دانشجویان ترغیب می شوند که با اعضاء کمیته اجرایی و یا نماینده کشورشان پیش و یا هنگام رسیدن تماس برقرار کنند.

 

 

 
 

 
 
 
شروع ترم ها در دانشگاهUTM
 
كارشناسي ارشد و دكترا  
 ترم اول : سپتامبر
ترم دوم : فوریه

 آخرين مهلت ثبت نام

ترم دوم : 30 نوامبر
ترم اول : 31 می
 شروع ثبت نام 
ترم دوم : 18 و 19 نوامبر 
  شروع ترم کارشناسی 

ترم اول : سپتامبر

 آخرين مهلت ثبت نام
ترم اول : 31 می

 
 
 
 
دفتر تهران
 
22578021
22766409
 09356036570
Email:
 pouyandish@yahoo.com
 

   
 
.1اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه یو پی ام
.2پیگیری سوپروایزر
.3معرفی استاد راهنما مرتبط با پورپوزال شما
.4بررسی و پیگیری جلسات پذیرش در دانشگاه
.5بررسی مدارك تحصیلی داوطلب و ایمیل فرم های مربوطه
.6مشاوره و پیگیری در تهیه و تکمیل مدارک و فرم های مورد نیاز برای ثبت نام وایمیل فرم های مربوطه
.7مشاوره و راهنمایی داوطلب در نحوه نگارش رزومه
.8راهنمایی داوطلب جهت ترجمه مدارک و نحوه اخذ تائیدیه های مورد نیاز
.9انجام رزرو بلیط هواپیما پیرو فرم درخواست خدمات داوطلب
.10 انجام بوکینگ هتل پیرو فرم درخواست خدمات داوطلب
.11جلسه مشاوره قبل از پرواز با داوطلب جهت تشریح همراه داشتن وسایل ضروری و مورد نیاز، دادن تذکرات پرواز و ایمیل نقشه فرودگاه و فرم های مربوط به ترنسفر فرودگاهی به ایشان
.12انجام ترنسفر( پیک آپ) فرودگاهی داوطلب پیرو فرم درخواست خدمات داوطلب
.13جلسه مشاوره در مالزی و دادن تذکرات ایمنی و ضروری در رابطه با زندگی و تحصیل در مالزی و ایمیل فرم های مربوطه به داوطلب
.14تحویل یک عدد سیم کارت موبایل به داوطلب
.15انجام خدمات اسکان موقت داوطلب درهتل و یا خوابگاه پیرو فرم درخواست خدمات داوطلب
.16راهنمایی و نظارت بر ثبت نام داوطلب در دانشگاه
.17راهنمایی و پیگیری جهت افتتاح حساب بانکی داوطلب بعد از دریافت ویزای تحصیلی داوطلب
.18راهنمایی و پیگیری گرفتن بیمه دانشجویی داوطلب
.19راهنمایی و پیگیری جهت دریافت ويزاي تحصیلی داوطلب
.20راهنمایی داوطلب جهت انتقال پول و معرفی صرافی های معتبر
.21راهنمایی و ارائه اطلاعات فروشگاه و مراکز خرید ایرانی و محلی به داوطلب
.22راهنمایی داوطلب جهت تشکیل پرونده دانشجویی در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی
.23راهنمایی داوطلب جهت اجاره آپارتمان
.24راهنمایی داوطلب جهت دریافت اینترنت
 
 

 
 
 
شروع ترم ها در دانشگاهUTM
 
كارشناسي ارشد و دكترا  
 ترم اول : سپتامبر
ترم دوم : فوریه

 آخرين مهلت ثبت نام

ترم دوم : 30 نوامبر
ترم اول : 31 می
 شروع ثبت نام 
ترم دوم : 18 و 19 نوامبر 
  شروع ترم کارشناسی 

ترم اول : سپتامبر

 آخرين مهلت ثبت نام
ترم اول : 31 می

 
 
 
 
دفتر تهران
 
22578021
22766409
 09356036570
Email:
 pouyandish@yahoo.com
 

   
 
.1اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه یو پی ام
.2پیگیری سوپروایزر
.3معرفی استاد راهنما مرتبط با پورپوزال شما
.4بررسی و پیگیری جلسات پذیرش در دانشگاه
.5بررسی مدارك تحصیلی داوطلب و ایمیل فرم های مربوطه
.6مشاوره و پیگیری در تهیه و تکمیل مدارک و فرم های مورد نیاز برای ثبت نام وایمیل فرم های مربوطه
.7مشاوره و راهنمایی داوطلب در نحوه نگارش رزومه
.8راهنمایی داوطلب جهت ترجمه مدارک و نحوه اخذ تائیدیه های مورد نیاز
.9انجام رزرو بلیط هواپیما پیرو فرم درخواست خدمات داوطلب
.10 انجام بوکینگ هتل پیرو فرم درخواست خدمات داوطلب
.11جلسه مشاوره قبل از پرواز با داوطلب جهت تشریح همراه داشتن وسایل ضروری و مورد نیاز، دادن تذکرات پرواز و ایمیل نقشه فرودگاه و فرم های مربوط به ترنسفر فرودگاهی به ایشان
.12انجام ترنسفر( پیک آپ) فرودگاهی داوطلب پیرو فرم درخواست خدمات داوطلب
.13جلسه مشاوره در مالزی و دادن تذکرات ایمنی و ضروری در رابطه با زندگی و تحصیل در مالزی و ایمیل فرم های مربوطه به داوطلب
.14تحویل یک عدد سیم کارت موبایل به داوطلب
.15انجام خدمات اسکان موقت داوطلب درهتل و یا خوابگاه پیرو فرم درخواست خدمات داوطلب
.16راهنمایی و نظارت بر ثبت نام داوطلب در دانشگاه
.17راهنمایی و پیگیری جهت افتتاح حساب بانکی داوطلب بعد از دریافت ویزای تحصیلی داوطلب
.18راهنمایی و پیگیری گرفتن بیمه دانشجویی داوطلب
.19راهنمایی و پیگیری جهت دریافت ويزاي تحصیلی داوطلب
.20راهنمایی داوطلب جهت انتقال پول و معرفی صرافی های معتبر
.21راهنمایی و ارائه اطلاعات فروشگاه و مراکز خرید ایرانی و محلی به داوطلب
.22راهنمایی داوطلب جهت تشکیل پرونده دانشجویی در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی
.23راهنمایی داوطلب جهت اجاره آپارتمان
.24راهنمایی داوطلب جهت دریافت اینترنت
 
 

 
طبق قانون کپی رایت جمهوری اسلامی ایران کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به مدیر آن می باشد.
123movies